Daimler представив шкільний електробус Jouley (відео)
14 Листопада , 2017
Останній варіант робота-бджоли RoboBee навчився злітати з води за допомогою крихітного реактивного двигуна
14 Листопада , 2017

Створена тканина, здатна одночасно зігрівати і охолоджувати

Тільки уявіть собі одяг, який в залежності від умов навколишнього середовища здатен і зігрівати людину, рятуючи від холоду, і охолоджувати, у разі, якщо на вулиці дуже жарко. Але цей одяг складно уявити без правильної тканини, а саме таку тканину створили вчені зі Стенфордського університету. Двосторонній нанопористий поліетилен з вуглецевим шаром і мідним напиленням посередині відкриває перед виробниками одягу найширші можливості.

Створена вченими тканина здатна одночасно розсіювати і утримувати тепло в залежності від того, якою стороною вона прилягає до шкіри людини. Дослідники вважають, що її цілком можна використовувати для пошиття унікального двостороннього одягу. Матеріал являє собою пористий поліетилен з діаметром отворів від 50 до 1000 нанометрів. Раніше його вже використали для одягу, який охолоджує поверхню тіла людини. Але на цей раз тканина пройшла серйозне доопрацювання.

Між двох шарів поліетилену з різними порами вчені помістили вуглецевий і мідний шари. Вуглецевий шар відмінно поглинає і віддає випромінюване тілом тепло, тому на нього лягло завдання по охолодженню. Мідь, в свою чергу, відмінно відбиває тепло, що зробило її чудовим матеріалом для зігрівання тіла. При цьому товщина мідного напилення лише 150 нанометрів, тому воно відмінно пропускає повітря і пар, що виключає утворення поту на шкірі.

Випробування унікальної тканини продемонстрували відмінні результати. Вона охолоджує шкіру людини до 33,8 градусів Цельсію і зігріває її до 40,3 градусів. Не виключено, що вже зовсім скоро тканина надійде у вільний продаж і буде використовуватись для створення універсального одягу. Результати роботи дослідників зі Стенфорду були опубліковані в журналі Science Advances.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: