Компанія SpaceX провела успішний повторний запуск і посадку використаної раніше ступені ракети-носія Falcon 9
1 Квітня , 2017
Кредити під 0,01% річних на встановлення домашніх СЕС запускає Укргазбанк
1 Квітня , 2017

Створена система контролю та високоточного відстеження переміщень комах-кіборгів

Дослідникам з університету Північної Кароліни вдалося перетворити звичайних тарганів у кіборгів, у біороботів, здатних діяти за допомогою дистанційного керування. Такі біороботи можуть бути використані для дослідження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок стихійних лих і техногенних катастроф, вони можуть допомогти в складанні карт внутрішніх приміщень, куди не можуть проникнути люди, і в пошуку тих, що вижили в цих приміщеннях. Однак, для того, щоб така система могла працювати на практиці, наявності тільки комах-кіборгів недостатньо, для цього потрібна, як мінімум, система, що дозволяє з достатньо високою точністю дистанційно відслідковувати всі переміщення біороботів по незвіданій території.
Першим етапом розробки системи відстеження переміщень і контролю стали візуальні спостереження за переміщеннями комах і порівняння результатів цих спостережень з даними, зібраними інерційними датчиками, встановленими на біороботах. Дане порівняння показало, що такий метод забезпечує прийнятну ступінь точності визначення положення комахи в будь-який момент часу.
Другим етапом досліджень стали пошуки відповіді на кілька важливих питань: як далеко можуть переміщатися комахи?, як швидко вони це роблять?, і наскільки ефективними виявляються їх дії у тому випадку, коли вони переміщуються самостійно без будь-якого зовнішнього контролю і керування? Для того, щоб отримати відповіді, дослідники помістили тарганів-кіборгів в невелике кругле приміщення. Деяким з комах дозволили переміщатись самостійно, а іншим передавали команди, які змушують їх рухатись хаотичним випадковим способом.
Спостереження за поведінкою комах показали, що неконтрольовані комахи воліли рухатись по колу уздовж стіни. Але біороботи, які одержували випадковий набір команд для переміщення, рухались швидше і діяли ефективніше, подолавши по відкритому просторі відстань від однієї стіни до іншої мінімум по п’ять разів.
“Ми з’ясували, що за допомогою збудження певних ділянок нервової системи, ми можемо керувати поведінкою таргана і можемо змусити його перейти з однієї точки в іншу” – розповідає Алпер Бозкерт (Alper Bozkurt), один з дослідників, – “Комбінуючи таку технологію з природними інстинктами комах, ми зможемо забезпечити досить якісне вивчення навколишнього простору за допомогою крихітних пристроїв, встановлених на кожноу комаху”.
“У ході досліджень, нами була отримана інформація про те, як змусити біороботів провести дослідження простору більш швидко і більш цілеспрямовано” – розповідає Едгар Лобетон (Edgar Lobaton), – “Це має величезне значення з урахуванням того, що у деяких складних ситуаціях рахунок часу йде буквально на хвилини і секунди. І від цього може залежати життя безлічі людей”.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: