Індія приєднується до пошуків темної матерії
13 Вересня , 2017
Масиви наночастинок можуть по команді перетворювати вікно в дзеркало і навпаки
13 Вересня , 2017

Створена система кондиціонування, яка суттєво зменшує використання енергії

Дослідники зі Стенфордського університету розробили високотехнологічну оптичну поверхню, на основі якої створена система кондиціонування, яка майже не потребує електричної енергії для своєї роботи. В якості теплоносія в цій системі використовується вода, яка проходить через теплообмінники, розміщені під оптичною поверхнею. Ці поверхні, за рахунок структури поверхні, відбивають понад 97 відсотків енергії падаючих на них сонячних променів, одночасно розсіюючи в навколишнє середовище теплову енергію, що переноситься водою. І такий підхід дозволяє різко знизити кількість енергії, потрібної на кондиціонування внутрішніх приміщень будівель.
Проведені випробування системи “пасивного охолодження” показали, що вода в цій системі може бути охолоджена до температури, на 3-5 градусів Цельсію нижче температури навколишнього середовища. Взявши за основу зібрані експериментальні дані, дослідники зі Стенфорду створили математичну модель охолоджуваної будівлі, що знаходиться в місці з сухим і гарячим кліматом, відповідним клімату в районі Лас-Вегасу. Економія електроенергії за рахунок використання системи пасивного охолодження склала 14.3 МВт*год протягом одного літнього місяця, що відповідає 21-відсотковій економії від загальної кількості витраченої енергії на кондиціювання.

Структура системы пассивного охлаждения
Згідно з наявними даними, на охолодження і кондиціонування витрачається близько 15 відсотків від електроенергії, що виробляється на всій земній кулі, а до 2050 року загальна кількість витраченої на кондиціонування енергії збільшиться ще в 10 разів. Тому, навіть 20-відсоткова економія енергії призведе до економії величезних сум грошей і суттєвого зниження кількості викиду в атмосферу парникових газів.
В даний час дослідники зі Стенфордського університету заснували нову компанію під назвою SkyCool Systems, яка буде займатись подальше роботою і комерціалізацією технології пасивного охолодження. Нова система буде розроблятись з прицілом на її легку інтеграцію в існуючі системи кондиціонування повітря різних типів і виробників, включаючи і системи охолодження інформаційних центрів, де економія енергії відіграє одну з головних ролей.

Першоджерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: