У Німеччині успішно випробували перший літаючий електрокар
3 Травня , 2017
Проблема космічного сміття починає виходити з-під контролю
3 Травня , 2017

Створена система доповненої реальності, що дозволяє з легкістю керувати діями окремих роботів або групи роботів

Сучасні роботи є вже досить досконалими машинами, багато з яких мають можливість самостійно приймати рішення і виконувати різні дії. Тим не менше, при виконанні роботами певних завдань у складних умовах оточуючого нас світу все ще потрібна участь людини-оператора, яка повинна мати відповідні навички і володіти необхідним досвідом. Саме тому дослідники займаються пошуками нових методів реалізації керування діями робототехнічних систем, які не вимагають тривалої і дорогої підготовки оператора.
Учені з Нью-Йоркського університету (New York University), під керівництвом Джареда Алана Франка (Jared Alan Frank), запропонували використовувати для керування діями роботів спеціалізовану систему доповненої реальності, яка здатна працювати на звичайному планшетному комп’ютері або смартфоні. Ця система використовує вбудовану в пристрій камеру для отримання зображення навколишнього середовища і накладення на неї віртуальних об’єктів. Але в даному випадку людина може виділити якийсь з об’єктів і дати команду роботу для проведення будь-яких дій з цим об’єктом.
“Наша система дозволяє позбутися необхідності використання дорогого спеціалізованого обладнання, такого, як системи захоплення рухів, які традиційно використовуються в системах керування роботами” – розповідає Джаред Алан Франк.
Система керування була розроблена на базі платформи Xcode від компанії Apple. Ця система розпізнає роботів, визначає їхнє положення і стан різних об’єктів у навколишньому середовищі. Крім цього, система накладає на навколишнє середовище координатну сітку, до якої прив’язуються всі дії що виконуються роботами. Команди роботам передаються через бездротовий зв’язок Wi-Fi, а обробляє ці команди міні-комп’ютер Raspberry Pi, який є ядром системи керування кожного робота.
Головною особливістю розробленої системи є простота її використання, більшу частину найпростіших завдань, таких, як переміщення та операції з предметами, роботи виконують самостійно, використовуючи закладену в них бібліотеку функцій і підпрограм. Крім цього, використання смартфону або портативного комп’ютера роблять цю систему максимально мобільною, в будь-який момент часу оператор може переміститись і зайняти позицію, з якої він може керувати виконанням певного завдання з максимальною зручністю і ефективністю.
В даний час технологія керування роботами за допомогою доповненої реальності була перевірена в лабораторних умовах. А в найближчому майбутньому Франк і його колеги планують провести випробування системи в умовах будівництва і промислового виробництва, у більш складному середовищі, наповненому сторонніми предметами і перешкодами. Такі випробування дозволять виявити недоліки програмного забезпечення і внести в нього необхідні корекції, а головним завданням, до вирішення якого дослідники будуть продовжувати прагнути всіма силами, стане збереження початкової простоти використання програми і керування роботами за її допомогою.
“Ми прагнемо до того, щоб будь-яка людина, яка ніколи не мла справ з роботами і технологіями дистанційного керування, могла взяти планшетний комп’ютер і успішно виконати роботу, не замислюючись про специфічні деталі” – розповідає Джаред Алан Франк.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline