Парад з 746 електричних транспортних засобів – новий рекорд світу поставлений в Нідерландах (відео)
3 Квітня , 2017
Неймовірна теорія поєднує чорні діри, темну матерію і гравітаційні хвилі
3 Квітня , 2017

Створена нова карта розподілу темної матерії, яка має найвищу роздільну здатність на сьогоднішній день

Міжнародна група вчених, очолювана вченими з Єльського університету, оприлюднила нову карту розподілу таємничої темної матерії, що має найвищу роздільну здатність на сьогоднішній день. Дані цієї карти надають вченим масу нових можливостей для вивчення холодної темної матерії, що складається з пасивних частинок невідомої поки природи, на частку якої припадає більша частина від загальної кількості матерії у Всесвіті.
Вищезгадана карта була складена на основі даних огляду Frontier Fields, виконаного за допомогою космічного телескопа Hubble Space Telescope. В основі цього,  лежали спостереження за трьома скупченнями галактик, які діють подібно космічним лінзам і дозволяють вченим розглядати віддалені частини давнього Всесвіту,  за рахунок ефекту так званих гравітаційних лінз.
“Дані, зібрані за допомогою цих трьох космічних лінз, дозволили нам скласти настільки детальну карту розподілу темної матерії у скупченнях галактик, що на ній видно навіть дуже незначні деталі” – розповідає Прійямвада Натарахан (Priyamvada Natarajan), голова групи, що займалась обробкою та аналізом знімків від телескопа Hubble, – “Ми нанесли на карту абсолютно всі скупчення темної матерії, які нам дозволила виявити якість наявних знімків. Карта, яку ми отримали,  має найвищу роздільну здатність на сьогоднішній день”.
Вчені вважають, що темна матерія складається з певних частинок, які ні відображають, ні поглинають ані один з видів електромагнітного випромінювання, включаючи світло. Вплив цих частинок на навколишній світ проявляється тільки в гравітаційному плані, і саме цей вплив є тим “клеєм”, який пов’язує воєдино і утримує окремі елементи самих великих космічних об’єктів, галактик і скупчення галактик. Вчені вже досить давно ведуть “полювання” за частинками темної матерії. Але всі ці зусилля поки ще не принесли результатів, хоча у вчених є кілька кандидатів на “посаду” частинок темної матерії.
Карта розподілу темної матерії була складена шляхом аналізу даних про спотворення світла від далеких космічних об’єктів, траєкторія руху якого була спотворена гравітаційними силами скупчень галактик. І, що є найбільш значущим, це те, що отримана експериментальним шляхом карта відповідає результатам комп’ютерного моделювання, що враховує всі аспекти і особливості руху скупчень холодної темної матерії, яка переміщається зі швидкістю, набагато повільнішою, ніж швидкість світла.
Модель, дані якої використовуються для порівняння з даними створеної карти, називається “Illustris”. Дана модель забезпечує високу роздільну здатність її кінцевих результатів і вона вже не один раз використовувалась вченими для перевірки та підтвердження деяких відкриттів і теорій, пов’язаних з особливостями формування структури Всесвіту.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline