Проект глобального очищення Тихого океану від сміття стартує в середині 2018 року
15 Лютого , 2018
Колишній співробітник Tesla побудує європейського конкурента Gigafactory
16 Лютого , 2018

Створена нешкідлива для людей ультрафіолетова лампа, що вбиває грип

 Лампа здатна боротися з безліччю хвороб.

Американські фізики створили новий тип ультрафіолетової лампи, чиє випромінювання є нешкідливим для людини, але смертельно небезпечним для вірусу грипу, йдеться в статті, опублікованій в журналі Scientific Reports.

Физики создали безвредную ультрафиолетовую лампу, убивающую грипп

«Далекий ультрафіолет поширюється на невеликі відстані всередині тіла людини і не може проникнути через шар відмерлих клітин, що покривають шкіру людини, або через шар рідини на поверхні очей.

І віруси, і бактерії набагато менші за розмірами, завдяки чому подібний ультрафіолет може досягти їх ДНК і знищити її», — розповідає Девід Бреннер з Колумбійського університету в Нью-Йорку (США).

Щорічно епідемії грипу забирають життя багатьох тисяч хворих. Боротьба з грипом ускладнюється тим, що є три різновиди цього вірусу – А, У і З, в силу чого досить складно передбачити, який вид вірусу отримає найбільше поширення в наступному році.

Крім того, вакцинація дозволяє виробити імунітет лише до одного або кількох штамів вірусу грипу.

На відміну від смертоносного пташиного і свинячого грипу, який може передаватися новим жертвам тільки при фізичному контакті, «сезонні» різновиди грипу поширюються переважно повітряно-крапельним шляхом, що дозволяє їм заражати величезну кількість людей при досить високій їх концентрації в одному і тому ж місці.

Сьогодні багато муніципальних і міських служб намагаються боротись з цими формами вірусу, знезаражуючи приміщення, вагони метро і салони автобусів за допомогою ультрафіолетових ламп.

Вони добре справляються з цим завданням, однак у них є один великий недолік – вони вбивають не тільки мікроби і віруси, але і клітини тіла людини, викликаючи рак шкіри та катаракту рогівки ока.

Бреннер і його колеги знайшли оригінальне рішення для цієї проблеми, створивши ультрафіолетові лампи, що працюють в дальній частині ультрафіолетового спектру на довжині хвилі 222 нанометри, а не на 254 нанометрах, як звичайні знезаражувальні ультрафіолетові світильники.

Як зазначає вчений, кілька років тому його команда виявила, що ультрафіолетове випромінювання на цій довжині хвилі дуже ефективно знищує мікробів, що змусило його замислитись про те, чи можна використовувати його для боротьби з вірусом грипу.

Фізики перевірили цю ідею, створивши спеціальну установку, яка імітувала те, як формуються мікроскопічні краплі мокротиння, що містять в собі частинки вірусу, в легенях хворих людей і тварин.

Ці аерозолі вчені пропускали через промені ультрафіолетових ламп різної потужності, а потім намагалися заразити ними культури клітин легенів людини.

Ці експерименти показали, що навіть відносно скромних по потужності ламп вистачає для того, щоб знищити 99% вірусних часток у повітрі, при цьому не вбиваючи клітини людини.

Подібні лампи, як зазначає Бреннер, зараз коштують близько тисячі доларів США, проте їх можна зробити набагато дешевшими, якщо налагодити їх масове виробництво.

Якщо такі випромінювачі будуть встановлені в лікарнях, громадських місцях і в транспорті, то вони, за словами фізиків, будуть боротися не тільки з епідеміями грипу, але й туберкульозом та безліччю інших хвороб, що поширюються повітряно-крапельним шляхом, що окупить витрати на їх установку і виробництво.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: