Перша модель плавучого міста створена в Голландії
18 Липня , 2017
Сходи-рекуператор – забирають енергію при спуску і віддають при підйомі
18 Липня , 2017

Створена недорога рукавичка, яка перетворює мову жестів у текст

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили розумну рукавичку, яка здатна перетворити алфавіт мови жестів в текст, а також контролювати кисті віртуальних персонажів. Пристрій було названо «The Language of Glove», а виробництво його коштує смішних грошей – лише 100 доларів. Велика частина деталей за копійки купується в будь-якому магазині електроніки.

Крім здатності перетворювати жести в літери, дослідники наділили свій гаджет підтримкою різних додатків для віртуальної і доповненої реальності. За допомогою такого пристрою можна дистанційно керувати маніпуляторами у формі людських рук, а також виконувати безліч інших дуже корисних дій. Раніше кілька команд дослідників вже представляли світу подібні проекти. Унікальність конкретно цієї рукавички полягає в її бюджетності і в тому, що її сенсори виготовлені з еластичних матеріалів. Ця розробка може підштовхнути інших розробників до створення подібних пристроїв з новими, ще більш вражаючими можливостями.

Еластичні сенсори змінюють свій опір, коли їх згинають або розтягують. Розслаблена кисть визначається системою зі значенням «0», а стиснутий кулак – в «1». Коли справа доходить до декодування алфавіту мови жестів, дослідникам довелось створити бінарний код на основі кількості відстежуваних суглобів кисті. Наприклад, якщо мова йде про букву «А» — великий палець випрямлений, а всі інші стиснуті – код «011111111», а буква «B» — коли великий палець зігнутий, а всі інші випрямлені, код буде вже «100000000». В рукавичку довелось додати також акселерометр і сенсор тиску, щоб відрізняти, наприклад, букви «I» та «J» — у них різні жести, але однаковий код.

В даний момент команда працює над наступною версією своєї рукавички. За запевненням розробників, вона дозволить відчувати дотики до віртуальних об’єктів під час VR-ігор або управління роботизованими маніпуляторами з вбудованими датчиками тиску, надсилаючи назад сигнали про торканні. В майбутньому рукавичку також можна забезпечити голосовим синтезатором, щоб мова жестів озвучувалась через вбудовані динаміки чи смартфон. Вся інформація про пристрої була опублікована в журналі PLOS ONE.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: