Чеська пошта пересідає на електромобілі
31 Березня , 2017
Національну мережу електрозаправок Австрії підключать до ВДЕ
31 Березня , 2017

Створена легка і прозора “броня”, яка піддається відновленню в польових умовах

Вчені-хіміки з Військово-морської Науково-дослідної лабораторії (U. S. Naval Research Laboratory, NRL) розробили і отримали патентне свідоцтво на новий тип легкого броньового захисту, виготовленого з прозорого термопластичного еластомеру. Використаний матеріал успадкував всі високі балістичні характеристики одного з найстійкіших видів куленепробивного скла, а його мала товщина і мала вага дозволять зробити більш компактними і більш легкими засоби індивідуального захисту.
Термопластичні еластомери – м’які, еластичні полімерні матеріали, структура яких була змінена певним чином за допомогою фізичних а не хімічних методів. Твердість таких матеріалів має оборотний характер, що дозволяє відновлювати пошкоджені ділянки захисту прямо в польових умовах за допомогою досить простих методів.
“Нагрівання матеріалу вище точки “розм’якшення”, 100 градусів Цельсія в даному випадку, розплавляє маленькі кристалічні структури, кристаліти, які знову об’єднуються в єдине ціле після розлому, відновлюючи цілісність захисного шару” – розповідає доктор Майк Роланд (Dr. Mike Roland), – “Для цього зовсім не потрібно знімати захист і поміщати його всередину печі. Для повного відновлення достатньо притиснути до нього металеву пластину нагрівача, розігрітого до потрібної температури. Як показали експерименти, навіть після такої простої обробки в захисному шарі залишаються лише незначні дефекти, що не впливають на його основні характеристики”.
Основною сферою застосування нової броні, що складається з послідовних шарів полісечовини, поліізобутилену та термопластичного еластомеру, є покриття поверхні шоломів і елементів бронежилетів, які після такої обробки набувають велику міцність і здатність до поглинання і перерозподілу енергії ударних впливів.
“Високі розсіюючі властивості еластомеру не дозволяють матеріалу зруйнуватись при попаданні в нього кулі або осколка. Ділянка руйнувань матеріалу обмежена лише точкою безпосереднього контакту” – розповідає Майк Роланд, – “Це проявляється, навіть, у відсутності видимих пошкоджень захисного шару, який може витримати низку попадань в одну і ту ж саму ділянку”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline