Хмари на Марсі: таймлапс від “К’юріосіті”
11 Серпня , 2017
Концептуальний міст Красоєвича – колосальний трансформер
11 Серпня , 2017

Стікери на дорожніх знаках заплутали автопілот автомобілів

Дослідники змогли заплутати системи безпілотників за допомогою обклеєних дорожніх знаків.

Дослідники з Вашингтонського університету прийшли до висновку, що стікери, наклеєні на дорожні знаки спеціальним чином, можуть заплутувати автопілот автомобілів, викликаючи його неадекватну реакцію аж до екстреного гальмування. Дослідження опубліковано на arXiv, а її короткий виклад наводить видання Car and Driver.

Стикеры на дорожных знаках запутали автопилот автомобилей. Фото №1

Фото: caranddriver.com

Основним джерелом інформації для сучасних систем автопілота, які розробляються кількома компаніями, включаючи Tesla і Google, є машинний зір — зображення з радіолокаційних станцій, камер та лідарів.

Автопілот за допомогою нейромереж навчений розпізнавати об’єкти, що потрапили в поле зору автомобіля, відрізняючи пішоходів, інші автомобілі, світлофори і дорожні знаки.

Навчання автопілотів проводиться за допомогою зображень, отриманих з камер автомобілів під час пробних поїздок, а також фотографій і відеозаписів в мережі. Зазвичай системи автопілота навчені з високою точністю розпізнавати дорожні знаки, якщо тільки вони не мають сильних пошкоджень або не зафарбовані.

У новому дослідженні вчені виявили, що автоматичне розпізнавання дорожніх знаків автопілотом можна заплутати, якщо на знак нанести кілька наклейок. Так, під час експерименту дослідники додали на знак «STOP» (зупинка перед продовженням руху) чотири невеликих прямокутних стікера: два білих і два чорних. Автопілот розпізнав знак, як обмеження швидкості 45 миль на годину.

Стикеры на дорожных знаках запутали автопилот автомобилей. Фото №2

Фото: caranddriver.com

Потім дослідники використовували різнокольорові наклейки з яких зверху і знизу напису STOP на дорожньому знаку, вони виклали слова LOVE і HATE (любов і ненависть). Змінений таким чином знак автопілот також розпізнав як обмеження швидкості 45 миль на годину.

Нарешті, дослідники провели аналогічний експеримент з іншим знаком — правий поворот. У випадку зі знаком правого повороту дослідники надрукували аналогічний за розмірами знак, стрілка на якому оформлена з сірих квадратів різної яскравості.

Стикеры на дорожных знаках запутали автопилот автомобилей. Фото №3

Фото: caranddriver.com

Роздрукований знак автопілот теж розпізнав як обмеження швидкості 45 миль на годину. Дослідники стверджують, що змінюючи положення стікерів або сірих квадратів на знаках, можна змушувати автопілот по-різному розпізнавати їх.

У доповіді вчених говориться, що ці та інші експерименти показують, наскільки небезпечно може повести себе безпілотна машина через незначні зміни. І те, наскільки легко можна вплинути на автопілот за допомогою елементарних засобів. При цьому дослідники не випробовували автопілот від якогось конкретного виробника — це були типові алгоритми для подібних систем.

Єдиним серійним автомобілем з системою автопілота сьогодні є Tesla. Її система, хоча і може працювати в автономному режимі, як стверджують у компанії, задіяна лише обмежено. При увімкненому автопілоті водій все одно зобов’язаний тримати руки на кермі і уважно стежити за дорогою. Це зроблено спеціально, щоб уникати смертельних випадків через неправильну роботу автопілота.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline