Надміцний сплав зробить мікроелектронні датчики надійнішими
28 Липня , 2017
Маск: було б добре сполучити заводи Tesla лінією Hyperloop
28 Липня , 2017

STEER – браслет, що запобігає засинанню водіїв за кермом

Щорічно на дорогах відбувається понад 300 000 аварій, основною причиною яких є втома водіїв за кермом. Приблизно в 25% випадків водій просто засинає, що призводить до дуже трагічних наслідків. За рік через сон за кермом гинуть понад 30 000 осіб. Саме тому латвійська компанія Creative Mode вирішила втілити в життя проект браслету STEER, вивівши його на краудфандинг-майданчик Kickstarter. Цей невеликий пристрій дозволить водіям у разі втоми не провалитись в сон і захистити своє життя і життя оточуючих від загрози автокатастрофи.

Браслет забезпечений шістнадцятьма датчиками, які в реальному часі моніторять серцебиття і електропровідність шкіри водія. Схожі датчики використовуються в поліграфах. Як тільки пристрій визнає, що втома водія досягла небезпечного рівня, браслет видасть в руку невеликий електричний розряд. Розряду цього буде досить, щоб розбудити людину і трохи підбадьорити. Після удару струмом рівні серотоніну, норадреналіну і кортизолу в організмі підвищуються, а рівень гормону сну мелатоніну, навпаки, знижується.

Розробники браслету довгий час досліджували різні способи, які водії використовують для того, щоб уникнути сну за кермом. Найбільш популярними є кава, енергетики, гучна музика чи куріння. Але більша частина цих методів не лише не корисна для організму, але і не дає 100% упевненості в тому, що втома все ж не візьме гору. Браслет STEER набагато ефективніший, ніж все вище перелічене. Цей пристрій буде невтомно стежити за станом організму водія і захищати його від небезпеки. Одного заряду акумулятора вистачить на 2 тижні використання.

Пристрій вже зібрав необхідну суму на Kickstarter і повинен надійти в продаж в листопаді поточного року. Вартість браслету для користувачів краудфандинг-порталу становить 99 доларів. Восени ж ціна підвищиться до 199 доларів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: