Канадський алгоритм для селфі збільшує кількість лайків на 26%
8 Серпня , 2017
На Венері колись могли бути цілі океани води
8 Серпня , 2017

Стартап Vector запустив мікроракету з вантажем на борту

Стартап Vector, заснований вихідцями з SpaceX, Virgin Galactic, Boeing і ряду інших компаній аерокосмічної галузі, повідомив про успішний старт і суборбітальний політ ракети-носія Vector-R. Запуск відбувся з космодрому Камден, розташованого в американському штаті Джорджія. У 60-х роках минулого століття тут тестували ракети NASA, а тепер космодром переобладнали під потреби компанії Vector, яка вже в найближчому майбутньому планує почати комерційні запуски мікросупутників.

П’ятитонна ракета Vector-R вже літала навесні цього року, але зараз випробування ускладнили, помістивши на її борт тестовий вантаж від Astro Digital, Центру прикладних космічних технологій та Дослідницького центру NASA.

Представники Vector підвели підсумки нового польоту і висловили впевненість, що в наступному році зможуть вивести ракету на орбіту. Розробники заявляють, що збираються запускати ракети з невеликим вантажем на борту лише за три мільйони доларів, а це істотно дешевше послуг, які надають великі компанії, що здійснюють запуски великих ракет-носіїв. Через невисоку ціну скористатись ракетою Vector-R зможуть навіть невеликі компанії і дослідницькі групи, а це означає, що космос стане ще доступнішим і ближчим.

Відео запуску і невелике інтерв’ю на цьому відео:

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline