Концепт Renault R. S. 2027 Vision демонструє нам, як будуть виглядати автомобілі перегонів Формули-1 через десять років
5 Травня , 2017
Японці створили систему, що забезпечує рекордну точність розпізнавання цифр і слів по сигналам діяльності мозку
6 Травня , 2017

Стартап Vector Space Systems провів випробування пятитонної ракети-носія

Навесні минулого року два співробітника SpaceX, заснували стартап Vector Space Systems, в рамках якого вирішили зайнятись розробкою невеликих комерційних ракет. Через рік після заснування компанія Vector Space Systems відзвітувала про успішний тестовий запуск невеликої п’ятитонної ракети Vector-R, призначеної для виведення малих супутників і метеорологічних зондів на орбіту.

Вартість запуску маленьких космічних апаратів на невеликій п’ятитонній ракеті обійдеться замовникам істотно дешевше, та і в черзі стояти теж не доведеться — підготовка ракети-малолітражки займає набагато менше часу порівняно з величезною ракетою-носієм.

Ракета Vector-R зможе вивести на орбіту супутник вагою до 60 кілограм, але в Vector Space Systems планують зробити ракету і побільше — Vector-H, розраховану на 125 кілограм. Вартість запуску таких ракет буде варіюватись від півтора до трьох з копійками мільйонів доларів, все буде залежати від навантаження.

Легкі ракети можуть стати  дуже в нагоді в майбутньому, тому над їх створенням працювали і в ряді інших компаній. Японці теж не відстають, але недавній запуск їх міні-ракети завершився невдачею — вона втратила зв’язок з центром управління польотами і була затоплена в морі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline