Вчені перетворили кристал в “перезаписувану” електронну схему
16 Серпня , 2017
Найсучашніший тактичний шолом
16 Серпня , 2017

Sprite, найменший космічний апарат передав на Землю перші повідомлення

Нещодавно найменші в світі космічні зонди “Sprite”, шість штук яких було запущено в космос 23 червня 2017 року, передали на Землю перші повідомлення. Згідно з отриманими даними, один з апаратів цілком “здоровий” і обертається по орбіті на висоті 650 кілометрів від поверхні Землі. Однак, має пройти ще чимало часу, коли такі або майже такі крихітні міжзоряні апарати будуть відправлені в район зірки Альфа Центавра в рамках проекту Breakthrough Starshot, де вони, пройшовши відстань до 38.6 трильйонів кілометрів, зроблять знімки, проведуть вимірювання і відправлять всі зібрані дані назад на Землю.
“Отримання перших повідомлень від супутників Sprite – це дуже великий крок вперед, хоча він є лише доказом працездатності використаних нами технологій та інженерних рішень” – розповідає Піт Уорден (Pete Worden), директор програми Breakthrough Starshot і колишній директор Дослідницького центру НАСА імені Еймса.
Зазначимо, що поштовхом до реалізації проекту Breakthrough Starshot стало відкриття, зроблене в серпні 2016 року. Тоді астрономи виявили у найближчої до нас зірки, Проксіми Центаври, планети Proxima b. І самим чудовим є те, що ця планета знаходиться в так званій зоні Золотоволоски, в зоні, де умови на поверхні планети можуть бути сприятливі для зародження та існування життя.
Зонд Sprite
Але, для того, щоб можна було дістатись до Проксіма і Альфа Центаври у прийнятні строки, потрібно щоб космічний корабель, був здатний літати зі швидкостями, близькими до швидкості світла. Людство ще не володіє технологіями, що дозволяють будувати і запускати великі космічні кораблі, але технології, які дозволяють запустити крихітні зонди типу Sprite, з’являться в найближчому майбутньому. Але в будь-якому випадку, для того, щоб досягти околиць Альфа Центаври, космічним зондам Sprite буде потрібно буде близько 20 років і ще мінімум чотири роки піде на передачу зібраних даних і зроблених знімків назад на Землю.
Космічний зонд Sprite є дітищем компанії KickSat, організованою Заком Манчестером (Zac Manchester), випускником з Корнуельського університету. Зонд, представляє собою електронну плату, яка важить лише чотири грами. На платі зонду розташована сонячна батарея, антени і кілька чіпів, на кристали яких інтегровані всі необхідні функціональні компоненти.
І на закінчення слід зазначити, що запуск зондів Sprite в цьому році є не першою спробою запуску цих зондів. Перша спроба була проведена в 2014 році, але тоді щось не спрацювало як слід, і супутник стандарту CubeSats згорів в атмосфері, так і не випустивши в космос крихітні зонди. Та й нинішній запуск також не можна назвати дуже успішним, у “вільний політ” вирушив тільки один з шести зондів Sprite, а інші так і залишаються прикріпленими до двох супутників CubeSats і позбавлені можливості зв’язку з зовнішнім світом.
Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline