Hyundai готує електрокросовер Kona за ціною 35 тис євро
9 Червня , 2017
“Матриця технологій” шукає ділянку для українського Центру безпілотної авіації
9 Червня , 2017

Співзасновник Google будує найбільший у світі дирижабль

Чутки про те, що Сергій Брін будує величезне повітряне судно, почали ходити досить давно, але подробиці проекту спливли лише днями. Згідно інформації, отриманої The Guardian з різних джерел, Брін вклався в розробку величезного дирижабля, який може виконувати гуманітарні місії і зможе одночасно служити для родичів і друзів Бріна своєрідною «повітряною яхтою».

Вантажівки гарні для доставки вантажів тільки в тому випадку, якщо вони можуть доїхати до місця призначення по хорошій дорозі, те ж стосується і потягів і літаків — всім їм необхідна відповідна інфраструктура, дирижабль же зможе обходитись без спеціальних злітно-посадкових майданчиків. Крім того, він буде здатний знаходитись в повітрі тривалий час, а замість баласту на його борту встановлять спеціальну газову систему, яка буде регулювати висоту дирижабля — це дозволить йому доставляти вантажі в будь-яку точку світу. Працювати він буде на гелії, яким було вирішено замінити пожежонебезпечний водень.

Довжина дирижабля складе близько 200 метрів — на даний момент це найбільше у світі повітряне судно, хоча його розміри і поступаються легендарному «Гінденбургу», побудованому в 30-х роках минулого століття. Розробка повітряного судна йде в ангарах військової бази Мофет Філд — там підконтрольна Google компанія Planetary Ventures орендувала чотири квадратних кілометри виробничих площ. Договір підписаний на 65 років, сума операції склала близько мільярда доларів. Відомо, що крім власних розробок компанія займається реконструкцією та збереженням історичних будівель і ангарів.

Інформація про проект з’явилась в ЗМІ на умовах анонімності, тому подробиць відомо не так багато, тим більше що сам Брін не прагне до розголосу і намагається не привертати до своєї роботи зайвої уваги, але джерела стверджують, що попередня ціна дирижабля складе приблизно 150 мільйонів доларів.

Представники Google продовжують утримуватись від коментарів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline