Створена біорозкладана і екологічна електроніка
8 Вересня , 2017
Alphabet створює енергосховища на розплавленій солі
8 Вересня , 2017

SpaceX вперше запустила надсекретний експериментальний літак ВПС США

Компанія SpaceX вперше вивела в космос надсекретний експериментальний безпілотник ВПС США під назвою X-37B. Перша ступінь ракети Falcon 9 до 16 разів успішно приземлилась на майданчик бази ВПС на мисі Канаверал. Успішний запуск надсекретного американського апарату не може не зміцнити відносини між SpaceX і американськими військовими. При цьому літак розроблений і зібраний компанією Boeing, яка разом з Lockheed Martin входить у спільне підприємство United Launch Alliance і в деякому роді нехило конкурує з SpaceX.

Призначення X-37B невідоме. Експериментальний безпілотник оповитий завісою чуток.

Сам літак не перший раз в небі. X-37B, або Boeing X-37, – це космічний безпілотний літальний апарат на сонячних батареях. Мало того, що він поставив рекорд перебування на орбіті, провівши там 678 днів без перерви, так ще досі ніхто чітко не знає (крім американського уряду, зрозуміло), що ж він там всі ці дні робив. Апарат попереднього разу був запущений на орбіту в травні 2015 року ВПС США, і ніхто не може відповісти, яке завдання перед ним стояло.

За даними видання Spaceflightnow.com ВПС США повинні були випробувати маневровий реактивний двигун під назвою Hall. Повідомляється, що він призначений для підвищення продуктивності військових супутників зв’язку AEHF. В установках Hall потужністю 4,5 кіловати тяга розвивається за рахунок електрики і ксенону. Перевага використання електричної тяги полягає в тому, що ксенонове паливо легше традиційного гідразину. Також ходили чутки, що на борту X-37B знаходиться новий електромагнітний реактивний двигун EM Drive, який віддалено випробовується вченими на землі без впливу гравітації і інших сил, які могли б знизити рівень чистоти експериментів. І все ж, секретний безпілотник з великою ймовірністю буде випробовувати технології, які розширять можливості США для глобального шпигунства.

Чим буде займатись новий надсекретний літак США, теж невідомо. І, мабуть, не належить знати

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: