Вчені запропонували новий вид пропульсивної системи для орбітальних супутників
25 Січня , 2018
Штучний інтелект успішно впорався з розробкою і плануванням квантових експериментів
25 Січня , 2018

SpaceX провела успішне статичне виробування двигунів ракети Falcon Heavy

Після довгої серії затримок приватна аерокосмічна компанія SpaceX нарешті провела успішне статичне випробування двигунів повністю зібрана і встановлена на стартовому майданчику Pad 39A Космічного центру Кеннеді у Флориді ракети надважкого класу Falcon Heavy. Двигуни ракети запустились лише на кілька секунд, голосно погуркотівши, створивши величезну хмару диму і викликавши справжній ажіотаж серед спостерігаючих людей, які тут же почали писати про це у всі соціальні медіа.

Статичне пропалення двигунів, в рамках якого відбувається короткочасний запуск двигунів, але ракета при цьому не злітає, є, можна сказати, переломним моментом на шляху першого запуску надважкої ракети-носія Falcon Heavy (видовище буде, без всяких сумнівів, захоплюючим). Незважаючи на те, що SpaceX ще не оголосила дату запуску своєї ракети, – виною тому є плутанина в уряді США — проведення успішного статичного тесту може говорити про те, що ця подія має статися вже зовсім скоро.

Ракета-носій Falcon Heavy надважкого класу є результатом роботи програми компанії SpaceX по створенню багаторазових ракет. За фактом ракета складається з трьох перших ступенів ракети середнього класу Falcon 9, об’єднаних разом, а також додаткового другого ступеня. Довжина Falcon Heavy становить 70 метрів. Ракета обладнана 27 двигунами Merlin, здатними виробляти при підйомі більше 5 мільйонів фунтів тяги, що, згідно SpaceX, еквівалентно 18 авіалайнерам Boeing 747.

Після виведення корисного навантаження на орбіту три основних прискорювача ракети планується повернути на Землю і м’яко посадити, як це вже було кілька разів з прискорювачами ракети середнього класу Faclon 9. Успіх запуску не гарантований, і про це сам чесно зізнався глава SpaceX Ілон Маск, який заявив, що старт може виявитися невдалим. А навіть якщо і виявиться вдалим, не гарантується, що ракета зможе вийти на задану орбіту.

Вельми цікавим є і вибір корисного навантаження для першого запуску ракети-носія Falcon Heavy. Зазвичай в таких випадках у якості вантажу, що імітує корисну навантаження, використовуються бетонні блоки або важкі металеві конструкції, але з Falcon Heavy все інакше, і ця роль була відведена електричному родстеру Tesla Ілона Маска, який, якщо запуск пройде успішно, полетить «підкорювати» простір десь поруч з Марсом, кружляючи навколо Червоної планети під пісню Девіда Боуї Space Oddity, реліз якої відбувся за 5 днів до запуску космічного апарату «Аполлон-11» і за 10 днів до того, як Ніл Армстронг і Базз Олдрін першими ступили на поверхню Місяця.

Дуже хотілося б сподіватись, що під час запуску SpaceX буде вести пряму трансляцію. А те, як може виглядати фактичний запуск Falcon Heavy, можна подивитись на створеному компанією ще в 2015 році демонстраційному відео нижче.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline