У Японії створили тримісний електрокросовер AKXY
5 Червня , 2017
Органічні лазери можуть стати основою кольорових дисплеїв і проекторів нового покоління
5 Червня , 2017

SpaceX повторно відправила вантажний корабель Dragon на МКС (відео)

Американська приватна космічна компанія SpaceX, засновником якої є Ілон Маск, вперше повторно запустила в космос ракету-носій Falcon 9 з капсулою Dragon, яка доставить корисний вантаж на МКС. Спочатку старт планувався на 2 червня, але через негоду його довелося відкласти на неділю 4 червня (00:08 за Києвом).

Це був перший повторний запуск космічноЇ вантажівки. У вересні 2014 року він вже доставляв спорядження на МКС в рамках місії SpaceX CRS-4. Стиковка Dragon до МКС розпочнеться 5 червня о 10:00. Після виведення на орбіту космічного апарату перша ступінь ракети успішно приземлилась на майданчик в посадковій зоні SpaceX LZ-1 на базі ВПС США на мисі Канаверал.

Запуск вантажного космічного корабля Dragon до міжнародної космічної станції може увійти в історію як початок майбутньої навігаційної міжзоряної системи. Крім нових запасів Dragon несе на своєму борту спеціальний телескоп, завданням якого буде вивчення нейтронних зірок.

#ICYMI, more than 6,000 pounds of science & supplies left planet Earth at 5:07pm ET to head to @Space_Station: https://t.co/BPi0Ncqp6t pic.twitter.com/INokzT25Zk

— NASA (@NASA) 3 червня 2017 р.

Нейтронні зірки – маленькі за космічними масштабами об’єкти (приблизно 15-20 км в діаметрі), але дуже важкі – їх маса може досягати маси еквівалента двох наших Сонць. Це означає, що їх щільність настільки висока, що маса чайної ложки їх речовини може досягати десяти мільйонів тон.

Нейтронні зірки мають цікаву і потенційно корисну функцію: з північного і південного полюсів виходять потужні рентгенівські випромінювання, які дуже часто світять в нашому напрямку. Оскільки зірки обертаються дуже швидко ми можемо бачити їх як пульсуючі маячки.

Надзвичайна стабільність обертів і той факт, що нейтронна зірка знаходиться в фіксованому положенні по відношенню до Землі, робить їх дуже схожими на супутники GPS. Вчені вже найближчим часом планують дослідити можливість використання пульсарів в міжзоряній навігації.

Для майбутніх подорожей в дальній космос, втрата зв’язку корабля з Землею може бути фатальною. Таким чином, можливість обчислити її положення є дуже критичною. Проект міжзоряної навігації був розроблений інженерами NASA у співпраці з ученими з Асоціації Космічних Досліджень. Вони будуть вивчати зірки 18 місяців, після чого інноваційний телескоп буде відкритий для дослідників з усього світу.

Dragon складається з герметичної капсули, яка несе вантаж на станцію і забирає відходи МКС, а також негерметичного відсіку, в якому містяться сонячні батареї. На жаль, відновити можна лише саму капсулу, а ось відсік з батареями та іншим обладнанням повторно використовувати не можна — він згорає в атмосфері при поверненні. Перед поверненням капсула відділяється від цього відсіку.

В даний час SpaceX працює над Dragon 2, капсулою, призначеною для доставки екіпажу на МКС і з неї, і планує приступити до тестових польотів з космонавтами на борту на початку наступного року.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: