Найпростіший кремнієвий квантовий процесор проходить перші випробування
20 Лютого , 2018
Вчені не можуть відтворити дослідження ШІ, і це серйозна проблема
20 Лютого , 2018

SpaceX отримала сертифікацію для наукової місії

Мова йде про новий космічний телескоп TESS, дозвіл на запуск якого за допомогою ракети-носія Falcon 9 компанія Ілона Маска отримала від Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). Крім того, в рамках цього ж запуску планується відправлення на орбіту і інших важливих вантажів, які будуть використовуватись для проведення наукових космічних місій.

Дану новину повідомило видання Space News, з посиланням на поданий раніше проект федерального бюджету на 2019 фінансовий рік. В тій частині документа, де йдеться про подальші плани агентства NASA, говориться про те, що «в січні 2018 року компанія SpaceX успішно пройшла сертифікацію другої категорії». Іншими словами, це дає їй право виступити оператором відправки на орбіту апарату TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite), який буде займатися пошуком екзопланет за допомогою транзитного методу спостереження за зірками. Пізніше цю інформацію підтвердила офіційний представник NASA Шеріл Уорнер.

Слід додати, що дозвіл на проведення місій видається для кожної конкретної моделі ракети виходячи з того, наскільки успішними були попередні запуски, тому рішення було очікуваним. Зараз статистика говорить на користь SpaceX.

Проте, процес отримання ліцензії на запуск трохи загальмувався в 2017 році, що навіть викликало певне занепокоєння в Конгресі США. Затримка навіть викликала перенесення запуску. Що цікаво, про перенесення запросила сама компанія SpaceX, якій знадобився додатковий час для ретельної підготовки всього необхідного обладнання згідно всіх стандартів і вимог NASA. Раніше очікувалося, що TESS відправиться шукати нові планети в березні цього року, але в підсумку старт відбудеться 16 квітня, якщо, звичайно, цьому не завадять якісь інші фактори. До речі, телескоп 12 лютого вже доставили в Космічний центр Кеннеді у Флориді. Сама ракета Falcon 9 теж вже знаходиться на стартовому комплексі.

Та все ж довго переносити запуск не вийде. Старт потрібно здійснити в рамках відкритого вікна, яке триватиме з березня по червень. Тільки в цьому випадку телескоп вдасться вивести на заплановану траєкторію. Про це раніше повідомляв глава команди Массачусетського технологічного інституту Джордж Рікер – вони будуть займатися дослідженнями за допомогою цього апарату.

Запланований час роботи телескопа TESS становить мінімум два роки. Протягом цього часу космічний апарат зможе вивчити більше 200 тисяч зірок і перевірити наявність біля них екзопланет. Очікується, що телескоп зможе відкрити кілька тисяч нових планет. Нагадаємо, що кількість підтверджених екзопланет на даний момент становить понад 2500. Всі були виявлені космічним телескопом «Кеплер».

Отримання дозволу на проведення такої важливої місії – значуще досягнення для приватної компанії. Проте одне з її основних завдань – створення пілотованого космічного апарату – поки що залишається невирішеним. В той же час вирішенням аналогічної задачі зайняті конкуренти SpaceX. Наприклад, Boeing. Спочатку очікувалося, що SpaceX і Boeing представлять готову ракету для сертифікації в 2017 році, але в підсумку обидві компанії перенесли цю подію на початок 2019 року.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: