В майбутньому штучні легені можна буде носити в рюкзаку
26 Березня , 2017
Електричниу вантажівку на тролеях від Siemens і Scania випробують в Лос-Анджелесі
27 Березня , 2017

SpaceX і NASA підбирають місця для посадки на Марс

У SpaceX думають не тільки про те, коли відправити свій космічний апарат на Марс. Спільно з вченими НАСА фахівці компанії займаються пошуком і оцінкою місць, на які можна посадити марсіанський модуль.

Пол Вустер, який керує в SpaceX розробкою систем управління і навігації для космічного корабля Dragon, також працює над подальшими планами. На прес-конференції в Техасі він повідомив, що його компанія тісно співпрацює з вченими з Лабораторії реактивного руху НАСА. Метою спільної роботи є пошук потенційних місць посадки космічного апарату та оцінка їх позитивних і негативних сторін. Вже знайдена одна придатна ділянка.

Вибір місць посадки досить обмежений. Близькість до марсіанського льоду – ключовий фактор для підтримки самостійної життєдіяльності бази під час довгих проміжків між доставками вантажів із Землі. З іншого боку, невелика висота над поверхнею Марса та близькість до екватора сприятимуть виробленню власної енергії і тепла. Ці два чинники поєднуються дуже погано, що зводить число можливих місць посадки до мінімуму.

Нинішній процес вибору точок посадки на Марс є частиною плану SpaceX з організації польоту до Червоної планеті і створення на ній бази для автономного перебування людей. Однак, компанія цілком може здійснити посадку в будь-якій точці Марса, якщо це знадобиться для наукових або комерційних цілей.

Для SpaceX, експедиція на Марс, поки, залишається відносно віддаленою перспективою. Стверджувалось, що перший запуск космічного апарата до планети відбудеться в 2018 році, однак, швидше за все, його проведуть не раніше середини 2020 року.

Колонізація Марса є глобальною метою SpaceX і її засновника Ілона Маска, який мріє, за його словами, померти на Червоній планеті. Всі програми і розробки компанії, заснованої в 2002 році, підпорядковані цьому завданню. Про початок роботи над власним марсіанським проектом, Маск повідомив у квітні 2016 року. На другий квартал 2017 року планується перший запуск ракети Falcon Heavy, призначеної для польоту на Марс.

Джерело: techcrunch.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline