Ізраїльські танкісти зможуть бачити крізь корпус танку
13 Липня , 2017
Штучний інтелект від Google DeepMind вчиться долати перешкоди
13 Липня , 2017

Сонячну електростанцію у формі Панди запустили в Китаї

Компанія Panda Green Energy (раніше відома як United Photovoltaics Group Limited), запустила в експлуатацію першу в світі фотоелектричну електростанцію у формі панди поблизу міського округу Датун провінції Шаньсі (Китай).

СЕС Datong Panda отримала проектну сукупну потужність 100 МВт, з яких перша черга станції потужністю 50 МВт була успішно підключена до мережі. Її основу складають монокристалічні кремнієві фотоелементи чорного кольору та білі тонкоплівкові сонячні батареї. При погляді на масиви панелей з висоти пташиного польоту стає помітна фігура панди.

Проект з будівництва сонячної електростанції був запущений в травні 2016 року і проводиться у співпраці китайського уряду з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). За даними компанії, в перспективі сонячні панелі можуть виробляти 3,2 мільярди кіловат-годин зеленої енергії. Це допоможе заощадити 1.056 мільйони тон вугілля та скоротити викиди вуглецю на 2,74 мільйони тон за 25 років.

У незвичайної сонячної електростанції є ще одне завдання — популяризувати альтернативну енергетику і в цілому дбайливе ставлення до екології серед молоді Китаю. Неподалік від станції буде побудований спеціальний центр, де школярам розповідатимуть про переваги сонячної енергії.

У найближчі п’ять років в рамках програми економічного розвитку, що отримала назву «Морський Шовковий шлях XXI століття», в Китаї повинні з’явитись ще кілька аналогічних станцій. Оскільки програма націлена на співпрацю між євразійськими країнами, деякі з панда-станцій можуть бути побудовані і за межами країни.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: