Нейронна мережа дозволяє зробити атомні реактори безпечнішими
26 Листопада , 2017
Японці полетять на Місяць в обмін на свої технології
27 Листопада , 2017

Сонячний суперконденсатор виробляє водень і електрику одночасно

Поширення водневих транспортних засобів відбувається не так швидко, як електромобілів, хоча вони і працюють на чистому, відносно доступному паливі, та нерозвиненість інфраструктури для промислового виробництва, розподілу та зберігання водню як і раніше залишається основною перешкодою на їх шляху. Але остання робота вчених з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) допоможе знизити бар’єр для виходу технології в маси з новим пристроєм, який використовує сонячне світло для одночасного вироблення водню і електрики.

Дослідники UCLA створили гібридний девайс, який об’єднує суперконденсатор з водневим паливним елементом і забезпечує роботу системи за рахунок сонячної енергії. Поряд зі звичайними позитивними і негативними електродами пристрій має третій електрод, який може або зберігати енергію у вигляді електрики, або використовувати її для розділення води на складові атоми водню і кисню – процес, що називається водним електролізом.

Производство водорода из энергии солнца

Відмінною особливістю пристрою є можливість виробляти водневе паливо екологічно чистим способом. В даний час близько 95% виробництва водню у всьому світі виходить з переробки викопного палива (наприклад – природного газу) – процес, який виділяє велику кількість CO2 в атмосферу, зазначає Махер Ель-Каді, співавтор дослідження.

«Воднева енергія не є «зеленою», якщо вона не виробляється з поновлюваних джерел», – сказав Ель-Каді. Він додав, що використання сонячних елементів і доступних матеріалів для розщеплення води має великий потенціал зниження вартості виробництва водню, що в кінцевому підсумку дозволить замінити існуючий метод, заснований на викопному паливі.

За словами вчених, об’єднання суперконденсатора і технології електролізу води в одному пристрої – це прогрес, який можна порівняти зі смартфоном, в якому були поєднані телефон, веб-браузер і камера.

Американские ученые

Щоб забезпечити максимальну площу поверхні, яка буде взаємодіяти з водою і, тим самим, збільшити кількість водню й об’єм заряду суперконденсатора, дослідниками були розроблені електроди наномасштабного рівня – в тисячу разів тонші, ніж товщина людської волосини. Хоча створений ними пристрій вміщається на долоні, вони кажуть, що виготовлення більших версій також не складе особливих труднощів.

Новий девайс може зробити воднемобілі більш доступними для широких мас, оскільки він виробляє водень з використанням нікелю, заліза і кобальтових елементів, які є більш поширеними і дешевими, ніж платина та інші дорогоцінні метали, які в даний час застосовуються для виробництва водневого палива.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: