Компанія Ілона Маска показала карту тунелів під Лос-Анджелесом
7 Грудня , 2017
Атом азоту у вуглецевій оболонці – основа найменшого атомного годинника
7 Грудня , 2017

Сонячні навіси виробляють чисту енергію і питну воду

Два індійських підприємця розробили пристрій під назвою Ulta Chaata, який, за їх твердженням, є «найбільш передовою інтегрованою системою plug and play» для створення затінення, збору води і вироблення енергії.

Сонячні козирки і навіси, які можуть забезпечити створення тіні від палючого сонця і одночасно перетворювати його випромінювання в електрику для забезпечення потреб прилеглої інфраструктури або відправлення в централізовану мережу не є новинкою. Однак стартап ThinkPhi зі своїм флагманським продуктом пішов далі і випустив Solar Shed Model 1080, яка не тільки виробляє чисту електроенергію (і зберігає її в інтегрованих батареях), але й здатна збирати і фільтрувати дощову воду.

Фотоэлектрический тент

Установка, дах якої трохи нагадує вивернуту парасольку, обладнана сонячними панелями і навісом у вигляді воронки, форма якого ідеально підходить для збору дощової води. Також система обладнана фільтрувальною камерою і має ряд вбудованих ламп для створення автономного освітлення. Найбільша з моделей – 1080XL – має висоту 8 метрів і дах розміром 20х20 метрів і, за заявою розробників, здатна видавати 45 кВт пікової потужності, а також збирати і фільтрувати сотні тисяч літрів води за рік залежно від кількості місцевих опадів.

Укрытие от солнца с фотомодулями в крыше

Сонячний навіс обладнаний центральною операційною системою під назвою «phi-box», яка може керувати кількома пристроями. Датчики, вбудовані в кожен навіс, отримують дані з навколишнього середовища, розраховують кількість зібраних ресурсів та попереджають оператора через мобільний додаток в разі будь-якого збою в системі.

Солнечный козырек

Продукт компанії, чудово підходить для таких країн, як Індія з її високою інсоляцією і рясними сезонними дощами і може застосовуватись у найрізноманітніших напрямках: від невеликих тентів в приватних будинках до створення величезних автобусних і залізничних зупинок. Одним з найоптимальніших рішень, на думку авторів проекту, може стати використання таких навісів на паркувальних стоянках для зарядки електромобілів, хоча конкретні дані про ефективність сонячних панелей пристрою ними не повідомляються.

Солнечная крыша для зарядки электрокаров

Компанія каже, що вже продала 200 установок і очікує, що до кінця 2017 року їх кількість зросте до 500. Кожен фотоелектричний навіс поставляється з 15-річною гарантією, а його вартість залежить від розмірів і починається від 1500 доларів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: