Ілон Маск представив свою фантастичну электровантажівку Tesla Semi
17 Листопада , 2017
Українці розробили «перший в світі» магнітний ламповий патрон
17 Листопада , 2017

Сонячні дахи нового стартапу можуть потіснити Tesla? (відео)

Існують різні думки щодо технології та економічної ефективності інтегрованого сонячного даху, який нещодавно почала встановлювати Tesla. Деякі з них припускають, що новинка від Ілона Маска може задати нові стандарти для будівництва та енергопостачання будинків. Інші стверджують, що це просто цинічна маркетингова хитрість, яка розрядила ситуацію навколо SolarCity і надала зрозумілий для Уолл-стріт продукт.

Але ще одним можливим результатом маркетингової кампанії Tesla є те, що вона активізує підприємців у сфері розвитку технологій покрівлі на основі фотоелектричних панелей і підштовхує їх до виходу на ринок з потенційно кращими, більш конкурентоспроможними сонячними дахами. Саме це намагається зробити невелика компанія Forward Labs, до складу якої входить всього три співробітники.

Компанія виробляє фальцеві металеві покриття для дахів, які можна використовувати як для заміни існуючої покрівлі, так і для будівництва нових будинків. Зазвичай нею заміщують черепичні або шиферні дахи, які відслужили більше 15 років. Компанія вже почала приймати попередні замовлення на свою сонячну покрівлю для встановлення в районі затоки Сан-Франциско.

Энергонезависимые дома с солнечными крышами в США

Глава Forward Labs стверджує, що його покрівельні системи мають ряд особливостей, які вигідно відрізняють її від звичайних фотоелектричних модулів і сонячних дахів інших виробників. За його словами, конструкція покриття являє собою п’ятишаровий матеріал, що складається зі скла, оптичної прокладки, фотоелементів і ізоляції, які поміщені на цілісний металевий каркас. Причому все це збирається на заводі і є повністю інтегрованим, на відміну від рішень, які передбачають складання на місці. Верхні шари накладені поверх оцинкованої металевої основи, яка практично не відрізняється від «несонячних» ділянок даху.

«Неправильно девальвувати будинки людей чимось, що виглядає не дуже добре. Неправильно робити дірки в даху, неправильно воювати з асоціаціями домовласників і неправильно намагатись впарювати людям те, що вони не хочуть», – сказав він.

Металевий сонячний дах Forward Labs доступний у восьми різних кольорах і має пасивне охолодження за рахунок повітряних прошарків між панелями.

«Ми використовуємо більш доступні матеріали, ніж наші конкуренти, а також стандартні виробничі процеси, – зазначає CEO компанії. – Процес встановлення даху простий і швидкий – ми можемо встановити нашу систему в два рази швидше, ніж інші компанії».

Один модуль такого даху трохи більший, ніж стандартна сонячна панель і включає в себе кремнієві сонячні елементи і відповідну електроніку. Тейлор стверджує, що ефективність системи «відповідає високоефективним монокристалічним сонячним батареям». При цьому елементи, що вийшли з ладу, легко замінюються.

Сравнение стоимости солнечной кровли

Ціна нової сонячної покрівлі Forward Labs – близько 90 доларів за квадратний метр усієї конструкції. Додаткові 3,25 долара за ват додаються до тих ділянок, які будуть збирати сонячну енергію.

Ціна сонячного даху Tesla, наприклад, становить близько 230 доларів за квадратний метр в середньому (для тих випадків, коли не всі плитки покрівлі будуть обладнані фотоелементами), а один ват електрогенеруючого обладнання обійдеться в 4,75 долара.

Тейлор впевнений, що їх рішення економічно найефективніше на ринку і, що вкладені інвестиції в таку покрівлю окупляться через 7-8 років, а найголовніше – їх продукт буде по-справжньому затребуваний домовласниками.

 

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: