Компанія Ocean Cleanup готується приступити до збирання сміття на океанських просторах
6 Червня , 2017
Stan – робот, здатний припаркувати ваш автомобіль
6 Червня , 2017

Сонячна енергетика дозволить забезпечити енергією всю планету

Сонячна і вітрова енергія за останні роки стали доступнішими — за даними Світового банку, з 2009 року вартість домашніх сонячних панелей скоротилася майже на три чверті. Однак, близько 15% людства все ще не мають доступу до енергомереж, і вирішити цю проблему допоможе саме чиста енергетика.

Кілька років тому Білл Гейтс заявляв, що сонячна та вітрова енергія є розкішшю, яку можуть собі дозволити лише багаті країни. Проте, зараз ця точка зору не здається актуальною — ціни на такі типи енергії різко знижуються, що робить їх доступними навіть для найбідніших країн.

За словами Вів’єн Фостер, економіста з енергетики Світового банку, люди починають розглядати поновлювані джерела енергії як оптимальний спосіб отримання електрики, пише FastCompany. Вартість чистої енергії впала настільки, що вона більше не здається чимось недоступним. Вона знижується по всьому світі — ціна за кВт*год доходить до 2 центів і продовжує падати, а в деяких країнах відновлювана енергія обходиться дешевше, ніж електроенергія з традиційних джерел.

40-ватна домашня сонячна панель, яка п’ять років назад, могла запалити лампочку і зарядити тільки телефон, сьогодні може запалити три лампочки, зарядити телефон, дати енергію для роботи радіо, невеликого телевізора і вентилятора. За даними Світового банку, з 2009 року вартість подібних домашніх панелей скоротилася майже на три чверті.

Це не означає, що проблема з доступом до енергопостачання вирішена у всьому світі — згідно з даними банку, 1,06 млрд чоловік (близько 15% людства) все ще не мають доступу до енергомереж — в одній тільки Індії таких людей понад 250 млн. Прогнозується, що до 2030 року доступ до мережевої електроенергії буде у 91% людей у світі.

Розширення електричних мереж — дороге задоволення. Сьогодні Африка стає центром чистої енергетики, і як приклад електрифікації світу можна розглянути такі країни, як Кенія, Руанда, Танзанія і Уганда, вважає Фостер. У них є національний план, в який входить розвиток чистої енергетики, а також підтримка стартапів, які прагнуть вирішити проблему доступу до електроенергії малозабезпечених верств населення.

Фостер вважає, що країнам також слід скасувати державне регулювання цін на поновлювану енергетику (деякі країни змушують операторів тарифікувати таку енергію як традиційну) і встановити мінімальні стандарти для обладнання, щоб підвищити впевненість у його надійності.

За прогнозами у 2017 році відновлювана енергетика залучить $243 млрд інвестицій — і рекордсменом стане саме сонячна енергетика, яка приверне більше інвестицій, ніж вугільна, газова і ядерна разом узяті.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: