Нідерланди заборонять ДВЗ до 2030 року
12 Жовтня , 2017
Технологія 2.5 D-друку дозволяє імітувати дерево, шкіру і тканини
12 Жовтня , 2017

Sony випустить оновлену версію легендарного робота Aibo

Японська корпорація Sony випустила першу версію робота Aibo в 1999 році. Ця штучна собака була здатна самостійно ходити, бачити навколишні предмети, розпізнавати голосові команди і навіть своїх господарів. При цьому у Aibo був власний настрій, емоції, інстинкти, цікавість і здатність самостійно заряджатись від мережі. Для свого часу це була неймовірно сучасна іграшка. Через роки керівництво Sony вирішило повернути легендарного робота до життя.

Aibo перекладається з японського як «любов» або «прихильність», при цьому слово це також є абревіатурою від словосполучення «Artifical Intelligence roBOt». Дизайн робота-собаки розробив знаменитий художник-ілюстратор Хадзіме Сораяма. Крім мікрофонів, камер та інфрачервоних датчиків відстані, Aibo був обладнаний купою всіляких датчиків, які вимірюють температуру, прискорення, сили оточуючих вібрацій. В серці робота лежав 64-розрядний RISC-процесор під управлінням операційної системи OCPB.

З 1999 по 2003 рік в продаж надійшли п’ять різних моделей Aibo, що відрізнялись різними нововведеннями. Наприклад, з часом до базової моделі додали датчики дотику, зробили її зовнішність більш доброзичливою, значно покращили сенсори і навіть забезпечили робота можливістю бездротового виходу в Інтернет. Для створення нової моделі Aibo керівництву Sony вдалось знову зібрати воєдино оригінальну команду розробників, які працювали пліч-о-пліч в далекому 1999 році.

Поки про нову модель робота майже нічого не відомо, однак представники Sony обіцяють поділитись з пресою подробицями найближчим часом. Вже зараз відомо, що програмне забезпечення нової моделі Aibo буде відкритим для всіх бажаючих, тому сторонні компанії зможуть випускати апдейти, що покращують функціональність робота.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline