Новий стандарт HDMI 2.1 підтримує роздільну здатніть 10K та Dynamic HDR
29 Листопада , 2017
Новий завод у Вінниці офіційно визнали постачальником компанії Mercedes
30 Листопада , 2017

SOLAR.shell сонячний фасад, який може генерувати на 50% більше енергії

Дахові сонячні електростанції дозволяють значно покращити енергобаланс будівлі, але покрити повністю її потреби в електриці вони, найчастіше, нездатні через невеликі наявні площі. Додатковий простір для розміщення фотовольтаїки можуть запропонувати фасади. Однак внаслідок вертикального розташування їх ефективність вкрай мала, а до цього ще варто додати не завжди позитивний вплив на естетику міської архітектури.

Сонячний фасад «SOLAR.shell», розроблений вченими з Університету прикладних наук (HTWK) спільно зі співробітниками Інституту архітектури Лейпцигу, отримав особливу конструкцію, яка не тільки підвищує продуктивність таких систем, але і пропонує нові візуальні стимули. На думку розробників, їх розв’язання допоможе значно прискорити прийняття міськими спорудами фотоелектричних компонентів.

Ідея нових «сонячних» фасадів полягає у використанні тривимірної геометричної структури для облицювання будівель. Запропонований підхід забезпечує можливість розташування окремих сонячних модулів під заданим кутом залежно від наявних умов. Таким чином, обладнати ефективно працюючими фотоелементами можна практично будь-яку стіну – навіть зі сторонами, зорієнтованими прямо на захід або схід.

Як заявляють автори інноваційної будівельної технології, продуктивність фасадних систем «SOLAR.shell» дозволяє генерувати електроенергії на 50% більше в порівнянні зі звичайними, розташованими у вертикальних площинах, сонячними батареями. Крім того, оригінальна форма нового покриття розширює потенціал дизайну будівель. Також можливе їх обладнання, наприклад, USB-роз’ємами, енергія яких може використовуватись локально, зокрема для зарядки смартфонів або інших гаджетів.

Поки у німецьких архітекторів є тільки масштабний прототип, каркас якого виконаний з алюмінієвих композитних панелей, але і він вже здатний виробляти електрику. Найближчим часом розробники планують оснастити таким енергогенеруючим фасадом будинок на одній з вулиць Берліну.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: