CityHawk – цивільний пасажирський варіант літального апарату Cormorant
29 Квітня , 2017
Facebook оголосила війну Google, Apple і всій техіндустрії
30 Квітня , 2017

Сліпий житель Великобританії отримав «окуляри зі штучним інтелектом»

За останній час системи на основі штучного інтелекту та нейронних мереж проробили великий шлях: від дослідних зразків і «іграшок вчених» до цілком працюючих зразків, які вже можна використовувати для поліпшення якості життя людини. Приміром, одному з жителів Великобританії, що страждає від сліпоти, нещодавно видали окуляри з системою ШІ, яка може розпізнавати практично все навколо і повідомляти про це власнику.

Житель туманного Альбіону Марк Білтон втратив зір через пігментну дистрофію сітківки. Це захворювання (яке також іноді називають абіотрофією або пігментним ретинітом) відноситься до групи захворювань, які передаються людині у спадок. Практично у всіх випадках початок розвитку даного захворювання протікає непомітно, так як хворий часто не помічає симптомів, які супроводжуються поступовим (протягом декількох років) падінням зору і закінчується повною сліпотою. Виникає недуга, як правило, в результаті порушень, що протікають безпосередньо в судинній оболонці ока та вкрай складно піддається лікуванню.

Пан Білтон нічого не бачить з 2002, і зараз йому 34 роки. Завдяки «окулярам зі штучним інтелектом» людина тепер може хоча б почути про те, що його оточує. Окуляри за допомогою мініатюрної камери можуть розпізнавати текст і навіть обличчя людей. Після цього за допомогою спеціального алгоритму відбувається аналіз інформації, і через навушники окуляри «розповідають» своєму власникові, на що саме він дивиться в даний момент.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline