Наближається революція в космічному будівництві
23 Серпня , 2017
Volkswagen повідомила, коли почнуться продажі її електричного «Microbus»
23 Серпня , 2017

Слідом за Tesla: Nikola Motor буде будувати сонячні електростанції та заправки

Американський автомобільний стартап Nikola Motor, взявши для назви ім’я Тесли, пішов стопами Tesla Motors. Це не обмежилось запозиченням імені великого винахідника та планами виробництва електрокарів, а також поширилось на стратегічний план компанії.

У 2015 році Tesla трансформувалась з просто автомобільної компанії в енергетичну компанію з підрозділом Tesla Energy, яка пропонує комплекс рішень для виробництва і зберігання енергії. В минулому році його роль значно посилилась зі злиттям з SolarCity – компанії з виробництва та встановлення фотоелектричних систем.

Тепер, за аналогією з Tesla, Nikola Motor відкриває власний підрозділ «Nikola Energy» з придбанням інсталятора сонячних систем Alternative Power. Днями компанія завершила перший великий проект – надахову сонячну електростанцію для Dunford Bakers в штаті Юта потужністю 1 МВт.

Нагадаємо, стартап показав свою електричну вантажівку Nikola One в грудні минулого року. Вона являє собою фуру вантажопідйомністю понад 15 тонн, що приводиться в рух електричним приводом з батареєю ємністю 320 кВт*год, енергію для якої поставляє блок водневих паливних елементів. За словами виробника, вантажівка з нульовим рівнем викидів отримала автономний запас ходу майже 2000 км (1200 миль).

У своїй роботі тягачі Nikola Motors будуть опиратись на водневу інфраструктуру, яку сама компанія і побудує по всіх Сполучених Штатах, а також частково в Канаді. Отримувати водень планується за допомогою сонячних електростанцій і електролізу. «Nikola Energy» буде будувати СЕС, електролізні установки і транспортувати водень на заправки.

Стартап оголосив, що планує охопити Північну Америку мережею з більше ніж 300 водневих заправних станцій, будівництво якої розпочнеться в 2018 році. Запуск в експлуатацію перших станцій заплановано на другу половину 2019 року. Як очікується, на повну заправку машини буде йти не більше 15-20 хвилин.

Випуск перших водневих електровантажівок на ринок обіцяний не раніше 2020 року – якраз до моменту запуску перших водневих станцій.

Між тим, незабаром Nikola планує представити інший продукт — електричний баггі Nikola Zero з вражаючими характеристиками. Всюдихідний квадроцикл буде обладнаний АБС, протибуксовою системою, системою динамічної стабілізації і захисту від перекидання, а також системою розподілу крутного моменту.

Nikola Zero буде випускатись у двох модифікаціях — потужністю 415 і з 555 кінських сил. Також електроквадроцикли будуть обладнані різними акумуляторними блоками на 75 кВт*год, 100 кВт*год і 125 кВт*год, а запас ходу складе від 160 до 320 км по бездоріжжю. Вартість електромобіля буде знаходиться в межах $35 000.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline