Робот-конструктор, який допоможе виконати роботи по дому
11 Вересня , 2017
Нейромережу навчили писати переконливі фейкові клієнтські відгуки
11 Вересня , 2017

Скляні пластини – основа твердих дисків наступного покоління, об’ємом 20 ТБ і більше

Будь-яка людина, яка має справу з комп’ютерами вже досить давно, пам’ятає той час, коли обсяги твердих дисків вимірювались в мегабайтах, і цього було цілком достатньо для нормальної роботи. Через деякий час після цього обсяг твердих дисків почав вимірюватись в гігабайтах, а обсяги нинішніх твердих дисків вимірюються вже в одиницях і десятках терабайт. На жаль, можливості використовуваних зараз технологій магнітного запису вже практично вичерпані і для подальшого нарощування обсягів пристроїв зберігання інформації нам потрібні абсолютно нові технології. Одна з таких інноваційних технологій була розроблена фахівцями японської компанії Hoya, а основою цієї технології є пластини зі спеціального скла, використання яких дозволить твердим дискам наступного покоління переступити через відмітку в 20 терабайт.
В даний час скляні пластини використовуються переважно в 2.5-дюймових твердих дисках для ноутбуків і інших портативних комп’ютерів. В звичайних 3.5-дюймових твердих дисках застосовують пластини з алюмінію, який менш міцний, ніж спеціалізоване скло. Скляні пластини, за рахунок їх міцності, можна робити тоншими, ніж алюмінієві, що вивільняє простір в об’ємі кожуха твердого диска, який можна використовувати для розміщення там додаткових пластин або вузлів, що реалізують нові високощільні технології магнітного запису.
В даний час компанія Hoya змогла продемонструвати прототипи 3.5-дюймових твердих дисків зі скляними пластинами, товщиною 0.5 і 0.381 міліметра. Одним з найбільш ємних нинішніх твердих дисків, диск компанії Western Digital, з вісьмома пластинами і ємністю 12 терабайт. Якщо в цей диск помістити 12 скляних пластин і використовувати традиційний метод запису (shingled magnetic recording, SMR), його ємність буде збільшена до 20 терабайт.
Крім меншої товщини і більш високої міцності, скляні пластини набагато краще підходять для технології теплового магнітного запису (heat assisted magnetic recording, HAMR), яка, як очікується, дуже скоро стане основною технологією, використовуваною в твердих дисках. У цій технології запис біта інформації проводиться на крихітній ділянці поверхні пластини твердого диска, яка попередньо нагріта до високої температури за допомогою світла лазера.
Скляні пластини без втрат можуть витримати точковий нагрів їх поверхні до температури 700 градусів Цельсію, в той час, як температурна межа для алюмінію становить близько 200-300 градусів Цельсію. Завдяки цьому щільність запису інформації на скляні пластини може бути підвищена до 1.5 – 2.5 терабіт на квадратний дюйм, що дозволить майбутнім твердим дискам “зробити” крок далеко за 20-терабайтную позначку.

Першоджерело

LEU
LEU

2 Коментарі

  1. Віктор Бутко сказав:

    Українською диски начебтто тверді, а не жорсткі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline