Кожен п’ятий автомобіль Nissan отримає електропривод до 2020 року
20 Липня , 2017
10 несподіваних фактів про НАСА
20 Липня , 2017

Скільки пластику виробило людство?

Американські вчені порахували, скільки пластика було вироблено з 1950 року. Вийшло 8 мільярдів тон. Це дуже багато. Якщо взяти вісім млрд тон сьомого iPhone і скласти їх короткими сторонами, можна більше 50 разів дотягнути ланцюжок айфонів від Землі до Сонця. Сколько пластика произвело человечество?

З початку масового виробництва синтетичних матеріалів на початку 50-х і до 2015 року людство виробило 8,3 мільярди тон пластику; до такого висновку прийшла група вчених з університету штату Джорджія, Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі і некомерційної організації Sea Education Association.

Вісім мільярдів тон — це майже в 30 разів більше, ніж маса всього дорослого населення Землі. З цієї маси 6,3 мільйона тон вже перетворились у відходи, 9% яких було перероблено, 12% – спалено і 79% – відправлено на звалища. Якщо так піде далі, до 2050 року на звалищах виявиться 12 мільярдів тон пластику — це половина маси води озера Байкал.

Виробництво пластиків виросло з двох мільйонів тон у 1950 році до 400 мільйонів в 2015 році, обігнавши виробництво більшості інших матеріалів, за винятком будівельних, таких як сталь і бетон. Але вироби з будівельних матеріалів служать десятиліттями, а пластик, який використовується в основному для упаковки, швидко перетворюється у відходи. Половина всіх пластикових виробів стає сміттям за чотири роки.

Не тільки зростають обсяги, але і темпи зростання виробництва пластику: з восьми мільярдів тон, вироблених з середини минулого століття, половина була виготовлена в останні 13 років досліджуваного періоду.

Два роки тому та ж група вчених опублікувала в Science статистику по пластикових відходах, що потрапляють в океан; тоді виявилось, що до 2010 року в воді виявилось 8 мільйонів тон пластикового сміття.

Велика частина пластику, виробленого з 50-х років, не розкладається в природі за будь-який “розумний” термін. Кінець накопиченню таких відходів може покласти технологія біопереробки; нещодавно вчені виявили, що гусениці воскової молі здатні перетравлювати поліетилен. Дослідивши механізми травлення цих комах, вчені сподіваються створити технології, які дозволять позбутись мільярдів тон відходів полімерів, закопаних сьогодні в землю.

Дослідження опубліковане в журналі Science Advances.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: