Вчені відтворили «дощ з алмазів», що йде на Нептуні, за допомогою рентгенівських лазерів
28 Серпня , 2017
Китайський квантовий детектор може назавжди закрити Південно-Китайське море для підводних човнів
28 Серпня , 2017

Система віртуальної реальності, що навчає людей діям під час пожежі

Більшість з нас, напевно, знайомі з будовою і принципами дії вогнегасників. Про це розповідають ще в школі, на лекціях з цивільної оборони та охорони праці, що проводяться на промислових підприємствах, і т. п. Однак, знати щось в теорії – це зовсім не те, що вміти користуватись цим на практиці. Для того, щоб заповнити прогалину між теорією і практикою, компанії NEC і MX Mobiling Co Ltd розробили систему віртуальної реальності, яка дозволить людям взяти в руки навчальний вогнегасник і взяти безпосередню участь у гасінні віртуальної пожежі.
Система, яка отримала назву “VR Fire Extinguishing Experience Simulator”, не вимагає використання будь-яких спеціальних засобів. При цьому, вона може моделювати пожежу в різних місцях, наприклад, в закритих приміщеннях і на відкритому повітрі. Основою системи є пристрій віртуальної реальності Galaxy Gear VR зі спеціалізованим контролером, а в якості дисплею системи використовується мобільний телефон Galaxy S8 або Galaxy S8+. Керує роботою системи комп’ютер зі спеціалізованим програмним забезпеченням, дисплей якого використовується для контролю і корекції дій людини, що використовує “навчальний” вогнегасник.
Обучаемый человек
Технології машинної графіки дозволяють отримати реалістичні зображення вогню і диму. В даний час система здатна змоделювати ситуацію пожежі в офісному приміщенні, трохи пізніше в систему будуть додані сцени кухні, квартири, приватного житлового будинку та кількох типів виробничих приміщень.
Розробники системи повідомляють, що вартість закінченої системи буде складати близько одного мільйона ієн (9 тисяч американських доларів). І за перші три роки вони мають намір продати не менше тисячі комплектів, покупцями яких будуть виступати навчальні заклади, служби цивільної оборони та спеціалізовані відділи промислових корпорацій.

Першоджерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: