Розроблена технологія керування м’якими роботами за допомогою магнітного поля
15 Квітня , 2017
Створено гібридний еко-дах, що поєднує 5 енергозберігаючих технологій
15 Квітня , 2017

Система DeepMind AlphaGo проведе серію матчів з кращими гравцями в гру Го з Китаю

Ми розповідали про системи штучного інтелекту AlphaGo, розробленої і навченої фахівцями DeepMind, одного з підрозділів компанії Google. У свій час ця система, призначенням якої є гра в давню китайську логічну і стратегічну гру Го, в серії з п’яти матчів завдала поразки Чі Седолю, чемпіону світу по цій грі. І буквально через місяць люди знову отримають останній шанс на реабілітацію, на цей раз честь людства буде захищати Ке Цзе (Ke Jie), 19-річний китаєць, який зараз вважається номером один у світі і який візьме участь в одному з трьох матчів, борючись проти штучного інтелекту.
Кэ Цзе
Слід зазначити, що ситуація складається не на користь Ке Цзе. Система AlphaGo, маскуючись під людину, таємно зіграла 51 матч в онлайн-режимі, не зазнавши жодної поразки. А в якості противників системи виступали люди різного рівня кваліфікації, в тому числі і Ке Цзе.
Матчі за участю системи AlphaGo стануть частиною турніру “Future of Go Summit”, який відбуватиметься з 23 по 27 травня цього року в місті Вучжен (Wuzhen), Китай, в області, де, імовірно, була винайдена гра Го близько 3 тисяч років тому. Матчі, в яких візьме участь система AlphaGo, будуть відрізнятись один від одного. Крім основної події, матчі “один на один” системи AlphaGo проти Ке Цзе, буде проведений матч, в якому проти штучного інтелекту буде битися команда з п’яти найбільш кваліфікованих китайських гравців. І ще одним видом матчів стане матч, в якому будуть битися дві людини, в якості напарника кожного з яких буде виступати окремий екземпляр системи AlphaGo.
Типы матчей
Тріумфальна “хода” системи AlphaGo зовсім не означає початок кінця людства. “Поява системи AlphaGo на полях битв гри Го призвела до зовсім несподіваного результату” – розповідає Деміс Хассабіс (Demis Hassabis), один із засновників DeepMind, – “Новий сильний суперник змушує людей ставати сильнішими і застосовувати більш творчий підхід до гри. Гравці вже розклали буквально “по кісточках” всі матчі, в яких брала участь система штучного інтелекту. Цим самим вони отримали масу нових знань і оригінальних рішень в короткій і довгій стратегії цієї гри”.
“Гра системи AlphaGo служить доказом того, що сенс у грі можуть мати навіть самі “неправильні” з точки зору людини ходи” – розповідає Жоу Руийанг (Zhou Ruiyang), один з професійних гравців в Го, – “Тепер ми починаємо використовувати абсолютно нові стилі гри, які ніхто не пробував використовувати раніше”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline