Південна Корея планує запустити власний Hyperloop протягом чотирьох років
27 Червня , 2017
Гелікоптер-робот VSR700 компанії Airbus вперше здійснив самостійний політ
27 Червня , 2017

Сім технологій, які можуть коштувати трильйони доларів

Науковці, технологи, інженери і візіонери створюють майбутнє. Розробляються дивовижні речі. Але це все і так відомо, це і так повсюдно. Але знаєте, на що зазвичай звертають мало уваги? Масштаб.

Наскільки велике — велике?

«Кремнієва долина, кремнієва малина, всі ці кремнієві по всьому світі мріють мрії. Вони створюють інновації», говорить Кетрін Вуд з Singularity University в Нью-Йорку. «Ми оцінюємо можливості. Ось що ми робимо».

Вуд є засновником і генеральним директором ARK Investment Management, дослідної та інвестиційної компанії, яка зосереджена на потенціалі зростання сучасних вибухових технологій. До ARK вона працювала на посаді CIO of Global Thematic Strategies в AllianceBernstein протягом 12 років.

«Ми вважаємо, що інновація — це ключ до зростання», говорить Вуд. «Ми не дивимось в минуле. Ми дивимось у майбутнє. Ми вважаємо, що на публічному ринку є величезні можливості, тому що перехід до пасивного інвестування породив неприйняття ризику і колосальну неефективність».

У новому дослідженні, яке вийшло минулого тижня, ARK вивчила сім вибухових технологій і оцінила їх масштаби. Ось вони.

Глибоке навчання буде коштувати 35 «Амазонів»

Глибоке навчання — це підкатегорія машинного навчання, яке саме по собі є підкатегорією штучного інтелекту. Глибоке навчання є причиною всього того галасу, що оточує ШІ сьогодні. Але за галасом стоять великі компанії, які намагаються змусити глибоке навчання робити цілком практичні речі. І якщо Інтернет, який випустив трильйони ринкової вартості, змінив кілька галузей — новини, розваги, рекламу та інше — глибоке навчання може стати ще більшим, говорить Вуд.

По мірі того, як глибоке навчання поліпшується, воно буде автоматизувати і покращувати технології, транспорт, виробництво, охорону здоров’я, фінанси тощо. І як це часто буває з технологіями, що розвиваються, з’являться абсолютно нові сфери бізнесу, яких ми поки навіть уявити не можемо.

«Білл Гейтс сказав, що прорив у машинному навчанні буде коштувати 10 Microsoft. Microsoft коштує 550-600 мільярдів доларів, — каже Вуд. — Ми вважаємо, що глибоке навчання буде коштувати в два рази більше і наблизиться до ринкової капіталізації в 17 трильйонів доларів. Це вартість 35 Amazon».

Автономні таксі витіснять автовиробників

В майбутньому автомобілі будуть автономні.

«Це найбільша зміна, з якою стикалась автомобільна галузь за всю історію», говорить Вуд.

Сьогоднішні автовиробники мають глобальну ринкову капіталізацію в трильйон доларів. Тим часом компанії, які надають послуги перевезення та пересування, оцінюються в 115 мільярдів доларів. Якщо б ця оцінка включала майбутнє без водіїв, вона була б вищою.

Ринок mobility-as-a-service, який знизить вартість подорожі «з пункту А в пункт Б», буде коштувати більше, ніж всі сучасні автовиробники, разом узяті. У два рази більше. Оскільки на початку 2030 років валові продажі зростуть до 10 трильйонів доларів, 20% від них доведеться на постачальників послуг. Це близько 2 трильйонів доларів.

Вуд каже, що на ринку будуть домінувати кілька компаній, і Tesla цілком може стати однією з них. Вона займається розробкою устаткування, електромобілів і програмного забезпечення, алгоритмів самостійного водіння. І хоча зараз аналітики розглядають компанію як суто автовиробника, так буде не завжди.

«Ми вважаємо, що якщо навіть Tesla візьме 5% від глобального ринку автономних таксі, це буде коштувати близько 100 мільярдів доларів», говорить Вуд.

3D-друк розженеться за рахунок масштабування продажу готових продуктів

3D-друк став частиною мейнстріму в основному завдяки перспективам появи настільних принтерів за доступними цінами. Але вони поки що недосконалі, і мрія про домашній реплікатор поки залишається недосяжною. Однак, виробнича галузь набагато ближча до використання 3D-принтерів в масштабах.

Не так давно Carbon об’єдналась з Adidas для масового виробництва взуття. Це важливо, оскільки промисловий 3D-друк сфокусований на прототипуванні, здешевленні, підвищенні якості та швидкості виробництва готових продуктів.

За даними ARK, ринок 3D-друку може набрати 41 мільярд доларів до 2020 року, і McKinsey прогнозує зростання до 490 мільярдів до 2025 року. 3D-друк може стати частиною процесу промислового виробництва.

CRISPR починає генетичну терапію, але цим не обмежується

За даними ARK, вартість редагування геному знизилась в 28-52 (в залежності від реагентів) рази за останні чотири роки. CRISPR — це метод, який наближає революцію редагування геному, знижуючи час і вартість ефективного редагування генів. Незважаючи на весь його потенціал, інвестори поки не прагнуть в нього вкладати.

«Існує близько 10 000 моногенних або одноклітинних захворювань. Лише 5% піддаються лікуванню сьогодні», говорить вона. ARK вважає, що лікування цих захворювань виливається в 70 мільярдів доларів щорічно. Інші галузі інтересу включають дослідження в галузі лікування стовбурових клітин, персоналізованій медицині, розробці ліків, сільське господарство, біопаливо і багато іншого.

Вуд вважає, що в цій галузі очікування поки занижені.

Мобільні платежі зростуть у 15 разів до 2020 року

До 2020 року 75% жителів планети будуть мати по смартфону. Серед інших застосувань смартфонів, мобільні платежі будуть вельми популярні. У поєднанні з поліпшеною безпекою (біометрією) і широким поширенням (NFC і POS) мобільні платежі виростуть в 15 разів, з 1 трильйону сьогодні до 15 трильйонів в 2020 році.

Крім того, якщо транзакції стануть більш гнучкими і безпроблемними, вони стануть ключовими для фінансової інтеграції розділеної економіки на розвинених ринках. І великі ринки, що розвиваються, такі як Індія і Китай, будуть в перших рядах.

«Зміни почнуться з Азії», говорить Вуд. «Подивіться на компанії на зразок Tencent і Alipay. Вони вже дуже швидко йдуть у бік мобільних технологій і прокладають нам шлях».

Роботи та автоматизація вивільнять 12 трильйонів до 2035 року

Роботи відтепер працюють не тільки на автовиробників. Завдяки постійному зниженню витрат і спрощенню програмування, бізнес більше приваблює роботів. Робоча роботизована сила на складах Amazon зросла з 1000 до 50 000 з 2014 року. «І вони ніколи нікого не звільняли навмисно в своїх розподільчих центрах», говорить Вуд.

Але побоювання з приводу втрати робочих місць мають підстави.

Це тільки початок великого циклу автоматизації, який настає завдяки дешевим, розумним, безпечним і гнучким роботам. Буде багато замін. Але не варто списувати з рахунків приріст продуктивності. До 2035 року ВВП США буде на 12 трильйонів більше з роботизацією і автоматизацією — економіка в 40 трильйонів доларів замість 28 трильйонів доларів.

«Це історія технологій. Продуктивність. Нові продукти і послуги. Завдання інвесторів — з’ясувати, де ці 12 трильйонів доларів. Зараз це важко уявити, як було важко уявити, чим стане Інтернет, на початку 90-х».

Блокчейн і криптовалюта

Криптовалюта на основі блокчейну, така як Bitcoin, Ethereum і Steem, за останні роки привернула багато уваги. На додаток до біткойну сьогодні є близько 700 криптовалют різних форм і відтінків. Біткойн як і раніше домінує з ринковою вартістю в 40 мільярдів доларів (два роки тому це було 3 мільярди доларів). Але це лише половина цілого.

«Ринок тільки зароджується. Зараз в криптосвіті є багато проблем, але і велика перспектива».

Як і всі молоді ринки, ринок криптовалют «характеризується ентузіазмом, невизначеністю і спекуляцією». За різними оцінками, загальна вартість цього ринку за 10 років перевищить трильйон доларів.

Крім цього, є принаймні одна велика галузь, яку може перевернути блокчейн і криптовалюти: бізнес відправки грошей через кордон, тобто грошові перекази.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline