Проекти чотирьох футуристичних субмарин і підводних апаратів, прототипами яких є морські живі істоти
10 Вересня , 2017
Надруковану на 3D-принтері гомілкову кістку імплантували пацієнтові
11 Вересня , 2017

Сільськогосподарські роботи змогли самі засіяти та зібрати урожай без участі людини

Дослідникам зі Шропширу (Англія) вдалось засіяти поле і зібрати урожай ячменю, використовуючи тільки роботів.

В даний час багато робіт в сільському господарстві автоматизовані, але всі стадії процесу – посадка, догляд, нагляд за ростом і збір врожаю – повністю роботизувати поки не вдавалось. Це стало метою проекту «Hands-Free Hectare», який запустила в жовтні минулого року команда з Університету Харпера Адамса. Завдяки 200 тисячам фунтів стерлінгів держфінансування вони модифікували трактор і комбайн за допомогою камер, лазерів і GPS-систем. Дрони і робот «скаут», який міг викопувати і доставляти на аналіз зразки грунту, допомагали групі контролювати поле дистанційно.

Кіт Франклін, керівник проекту та інженер-хлібороб, не приховує, що це був «найдорожчий гектар ячменю». Навіщо ж це все затівалось? Комерційні ферми і сільськогосподарські підприємства схильні використовувати важку техніку. Ці транспортні засоби ефективні, але чинять руйнівний вплив на ґрунт і наступні культури.

Селькохозяйственные роботы

«Автоматизація – це майбутнє сільського господарства, але ми знаходимось на етапі, коли сільськогосподарські машини ще не відповідають стійким технологіям», – сказав Франклін The Times. Він вважає, що більш легкі і «розумні» транспортні засоби – це майбутнє, так як вони зможуть працювати з більшою точністю і знижувати шкідливий вплив на грунт.

Хоча проект закінчився успішно, проходив він не без проблем. Наприклад, трактор не міг дотримуватись прямої лінії обробляючи землю, що призвело до скривлення деяких посівних смуг. А засіявши насіння, команда витратила багато зусиль на переобладнання свого трактора для розпилення.

 

«На жаль, нам не вдалось це зробити, але ми змогли задіяти наші фунгіциди T1 і T2, в тому числі гербіцид для боротьби з бур’янами і мікроелементами, які заважають зростанню врожаю», – розповіла агроном Кіран Уолш. За її словами, також було дуже складно контролювати роботу техніки за допомогою відеопотоку, в той час як керувати роботами перебуваючи безпосередньо біля поля набагато простіше.

Цілком очевидно, що роль автоматизації в сільському господарстві в майбутньому буде тільки зростати. Важка техніка є ефективним засобом боротьби з нестачею робочих рук, а робот іноді виконує роботу краще людини. Але це не означає, що люди будуть повністю виключені з цієї галузі – принаймні хтось повинен буде стежити за машинами. Крім того, як говорить Уолш, у людей є унікальна здатність «читати» землю, чого навряд чи навчаться роботи найближчим часом.

Джерело: engadget.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: