Новий гібрид Lexus LS 500h стане конкурентом Tesla (відео)
22 Березня , 2017
Твердотільні літій-іонні акумулятори в 3 рази збільшать запас ходу електромобілів
24 Березня , 2017

Siemens допоможе Uniti збирати електромобіль за $22 тис на повністю роботизованій фабриці

Заснований у Швеції електромобільний стартап заявив про себе ще в минулому році. Тоді команда Uniti продемонструвала однойменний міський автомобіль і зібрала на його виробництво більше мільйона євро за допомогою краудфандінга.

Тепер шведські студенти-підприємці оголосили про партнерство з німецьким електротехнічним гігантом Siemens, метою якого є створення «повністю автоматизованого виробництва автомобілів», де вони і планують збирати свій молодіжний електрокар.

В ході успішної кампанії на платформі FundedByMe в листопаді 2016 стартапу вдалося набрати суму в 1 227 990 євро від 570 інвесторів з 45 країн, хоча, насправді, у них був тільки концептуальний електромобіль і жодного діючого прототипу.

Незважаючи на це, зацікавленість потенційних покупців і підвищену увагу до проекту громадськості, спонукали концерн Siemens укласти договір про співпрацю, результатом якого має стати організація підприємства з щорічним випуском 50 тис примірників компактних міських електромобілів.

Компактный электрический ситикар Юнити

Автомобіль Uniti являє собою легкий двомісний електрокар, який підпадає під категорію L7e (квадроцикли). Машина оснащується мотором потужністю 15 кВт, який дозволяє розвивати максимальну швидкість до 120 км/год і натрій-іонним акумуляторним блоком, що забезпечує запас ходу від 150 до 300 км (залежно від комплектації). Кузов електромобіля масою 400 кг виконаний з легких композитних матеріалів, також, він отримав електронну систему керування і безпілотний функціонал.

Складання шведського електрокара планується налагодити на фабриці, процеси якої будуть максимально роботизовані. У компанії говорять, що це буде першим у світі подібним виробництвом з рівнем автоматизації 4.0 (індустрія 4.0). Таким чином вдасться значно спростити випуск продукції і експоненціально скоротити викиди вуглекислого газу, одночасно скорочуючи час виходу на ринок і зменшуючи капітальні витрати.

«Партнерство з Siemens має важливе значення для наших довгострокових планів, оскільки тепер ми маємо можливість не тільки розробити стійкий автомобіль, але і зробити його стійким способом у великих масштабах, швидше і зі значно меншим початковим попитом на капітал, – зазначив CEO Uniti Льюїс Хорн. – Наша повністю автоматизована лінія буде здатна працювати без освітлення протягом 22 годин на день».

Очікується, що презентація серійної версії сітікара Uniti пройде в кінці поточного року, його виробництво буде налагоджено в 2018 році, а вихід перших моделей в продаж відбудеться до початку 2019 року. Очікувана ціна одного автомобіля має скласти близько 200 000 шведських крон (близько 22 000 доларів).

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline