У Китаї будують колосальний «горизонтальний хмарочос»
14 Березня , 2018
Нанопровідники збільшили ефективність мікромасштабного ядерного синтезу
16 Березня , 2018

Швейцарія розробляє національну систему управління безпілотниками

Останнім часом в небі Швейцарії з’являється все більше безпілотників, що свідчить про її технічний прогрес в цьому напрямку. У зв’язку з цим цілком природний процес створення єдиної системи управління безпілотними літальними апаратами. Вона буде відслідковувати БПЛА та складати реєстр операторів, щоб повітряний простір країни був для них більш безпечним.

Новинне інтернет-видання Ars Technica повідомляє, що швейцарський оператор управління повітряним рухом Skyguide спільно з провідним постачальником навігаційних послуг для безпілотників – AirMap, розробляють систему управління повітряним рухом на базі платформи для картографування Airmap UTM.

Однак це лише невелика частина більшої системи — U-Space, метою якої є забезпечення безпечного доступу в європейський повітряний простір для мільйонів БПЛА та їх операторів. На першому етапі в рамках U-Space буде розроблено перелік послуг, що підлягають реєстрації, складено список безпілотників і операторів, а також визначені райони обмеження їх польотів.

На думку експертів, U-Space є аналогом системи, розробленої NASA — Unmanned Aircraft Traffic Management System, розрахованої на безпілотники і невеликі літаки, які літають на малій висоті.

Передбачається, що U-Space буде розгорнута в чотири етапи з 2018 по 2021 роки. Зокрема, на другому етапі буде здійснюватися планування, затвердження і відстеження польотів. На третьому і четвертому етапах реалізуються більш складні завдання, наприклад, «допомога при виявленні конфліктів», а також підвищення рівня автономії літальних апаратів і їх систем керування.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: