Світові університети вводять курси по блокчейну
28 Червня , 2017
Стартувало серійне виробництво електрокару Jaguar I-Pace
28 Червня , 2017

Швейцарський суперкомп’ютер витіснив американський із трійки лідерів рейтингу TOP500

До відкриття міжнародної конференції по суперкомп’ютерним технологіям ISC High Performance у Франкфурті був опублікований червневий випуск рейтингу найпотужніших суперкомп’ютерів TOP500, який приніс деякі несподівані моменти. Першу сходинку цього рейтингу займає китайський суперкомп’ютер TaihuLight Sunway, який вийшов на цю позицію у червні 2016 року, змістивши на друге місце також китайський суперкомп’ютер Tianhe-2, який утримує цю позицію і в нинішньому варіанті рейтингу. А ось на третю позицію рейтингу TOP500 пройшов через модернізацію швейцарський суперкомп’ютер Piz Daint, витіснивши звідти американську систему Titan, яка перебувала в трійці лідерів вже досить довго.
Нагадаємо нашим читачам, що китайський суперкомп’ютер TaihuLight Sunway має обчислювальну потужність 93 PFLOPS, він був розроблений фахівцями китайського Національного дослідницького центру паралельних обчислювальних технологій (National Research Center of Parallel Computer Engineering & Technology, NRCPC). Суперкомп’ютер Tianhe-2, продуктивністю 34 PFLOPS, є дітищем фахівців китайського Національного університету оборонних технологій (National University of Defense Technology, NUDT).
Слід зазначити, що всі лідери рейтингу TOP500, за винятком суперкомп’ютера TaihuLight Sunway, побудовані на базі центральних процесорів компанії Intel і графічних процесорів компанії NVIDIA, на яких ґрунтується вся міць технологій паралельних обчислень. Суперкомп’ютер ж TaihuLight Sunway є чисто китайською системою, в його основі лежать власні процесори SW26010, що мають по 260 обчислювальних ядер і розроблені в Національному центрі розробки високошвидкісних інтегральних схем (National High Performance Integrated Circuit Design Center) в Шанхаї.
Рейтинг TOP500
Як вже згадувалось вище, на третю позицію рейтингу TOP500 вийшов суперкомп’ютер Piz Daint, який після модернізації має продуктивність 19.6 PFLOPS і який розташовується в Національному обчислювальному центрі Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology, ETH). Суперкомп’ютер Titan, продуктивністю 17.6 PFLOPS, який покинув трійку лідерів, знаходиться в обчислювальному центрі Національної лабораторії Ок-Рідж американського Міністерства енергетики.
Незважаючи на зміни в складі лідерів рейтингу TOP500, Америка продовжує утримуватись в ньому на лідируючій позиції, на її частку припадає п’ять позицій їх першої десятки рейтингу. І дане загострення пристрастей між США і Китаєм незабаром загостриться ще сильніше. Не так давно американське Міністерство енергетики виділило суму 258 мільйонів доларів компаніям Advanced Micro Devices, Cray, Hewlett Packard, IBM, Intel і NVIDIA, метою чого є розробка суперкомп’ютерної системи екза-класу, здатної виконувати 10^18 операцій з плаваючою комою за секунду.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: