Вченим вперше вдалося отримати знімки руху електричного струму в графені
23 Травня , 2017
Український гаджет для усвідомлених снів вийшов на Kickstarter
23 Травня , 2017

Швейцарія відмовилась від ядерної енергетики

Багато країн все ще не готові відмовитись від переваг «мирного атому», а ось жителі Швейцарії зважилась на дуже серйозний для своєї держави крок. В ході недавнього голосування переважна більшість швейцарців висловились за припинення державної ядерної програми на користь розвитку альтернативних джерел енергії. Зараз Швейцарія отримує від своїх п’яти атомних електростанцій приблизно третину всієї енергії. Якщо вірити статистиці агентства МАГАТЕ, усього в світі на сьогоднішній день діють 450 ядерних реакторів, що покривають близько 3% загальносвітового споживання енергії.

Після відмови від ядерної енергетики Швейцарії доведеться нелегко, враховуючи, що країна не дуже багата природними ресурсами. У даний момент найбільшу частку споживаної енергії держави (приблизно 60%) покривають гідроелектростанції. Альтернативні джерела енергії забезпечують країні менше 8% від загального обсягу енергії. Розмови про відмову від ядерної енергетики почались в 2011 році після катастрофи на японському реакторі «Фукусіма-1», в ході якої були розплавлені відразу три енергоблоки. Японці досі не знають, як усунути наслідки цієї страшної аварії. Швейцарці подібним станом речей виявились дуже налякані, тому 58% опитаних висловились за відмову від використання ядерних енергетичних установок.

Початок програми скорочення ядерного сектору енергетики заплановано на січень 2018 року. Рішенням громадян Швейцарії особливо зраділи представники Партії зелених, які протягом кількох років просували свої законопроекти, спрямовані на охорону навколишнього середовища. Противники ж відмови від ядерних реакторів, навпаки, вважають, що подібна зміна орієнтирів може сильно похитнути економіку країни. Науковці теж мають власну позицію по даному питанню. Деякі з них вважають, що за рівнем екологічності та ефективності розробка альтернативних джерел енергії не надто краще ядерних, а місцями вона їм навіть програє. Цікаво було б почути аргументи, проте, біль точної інформації не з’являлось. Тож будемо спостерігати за процесом і сподіватись, що все у них вийде.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: