За рік в США собівартість енергії вітру і сонця знизилась на 6%
24 Листопада , 2017
Транзистори з рідкого металу стануть основою біологічно сумісних “рідких” комп’ютерів
25 Листопада , 2017

Шведська влада зробила знижку 25% на всі електробайки

Найближчі три роки у шведів буде хороший стимул придбати електричний велосипед, так як влада країни планує щорічно виділяти 35 млн євро на покриття частини витрат на двоколісний транспортний засіб.

Нова державна програма передбачає виділення 1050 млн шведських крон (близько 105 млн Євро) бюджетних коштів протягом наступних трьох років на стимулювання ринку електричних велосипедів. Субсидії покупцям електробайків почнуть виплачувати вже з 1 січня 2018 року.

Згідно з умовами програми, протягом року громадянин (що досяг віку 15 років і вище) зможе на пільгових умовах придбати один елеткровелосипед. Держава готова покрити до 25% від вартості транспортного засобу, за умови, що максимальна сума субсидії не буде перевищувати 1000 Євро.

Європейська асоціація велосипедистів відзначає, що ця ініціатива стала можливою завдяки активній роботі громадської організації «Cykelfrämjandet», яка об’єднує любителів і прихильників двоколісного транспорту у Швеції. Особлива роль в просуванні нової програми на національному рівні належить її главі Ларсу Стромгрену.

У своїй статті про успіх схожої програми, яка стартувала трохи раніше в сусідній Норвегії, Ларс Стромгрен відмітив, що людина, яка купує електровелосипед за зниженою вартістю, набуває щось більше, ніж просто двоколісний засіб пересування. Електричний байк відкриває перед його володарем нові можливості – більш далекі, тривалі і легкі поїздки. «Кожен новий учасник, який купує велосипед в рамках програми означає зменшення щоденних викидів СО2 в атмосферу на 440-720 грам», – пише він.

Подібні програми вже запущені у Франції (субсидія при купівлі електровелосипеда тут становить 200 Євро) і в Норвегії (де сума максимальної субсидії досягає еквіваленту 1200 доларів США і поширюється на вантажні байки з електроприводом).

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: