SpaceX провела успішне статичне виробування двигунів ракети Falcon Heavy
25 Січня , 2018
У Стокгольмі запустили безпілотні шатли
26 Січня , 2018

Штучний інтелект успішно впорався з розробкою і плануванням квантових експериментів

Група дослідників з університету Інсбрука і Віденського університету працює зараз над створенням “інтелектуальної лабораторії”, здатної самостійно планувати і проводити експерименти у сфері квантової фізики. На початковій стадії роботи ця лабораторія використовує набір стандартних експериментальних методів, які широко використовуються в сучасних дослідженнях, але, технології штучного інтелекту, вбудовані у керуючий комп’ютер лабораторії, дозволяють їй навчатись і діяти, використовуючи творчий підхід. А це, в свою чергу, є демонстрацією того, як найсучасніші інформаційні технології зможуть перетворити сферу наукових досліджень в найрізноманітніших галузях.
Комп’ютер “інтелектуальної лабораторії” набуває новий досвід і вдосконалює свої навички буквально з кожним успішно проведеним експериментом. Основою нової системи стала автоматизована процедура розробки квантових експериментів, створена групою Антона Цейлінгера (Anton Zeilinger) в недалекому минулому. Деякі з розроблених комп’ютером експериментів були успішно проведені в лабораторії Цейлінгера людьми-вченими. А тепер “інтелектуальна лабораторія” отримала здатність проводити експерименти повністю самостійно.
Штучний інтелект розробляє нові експерименти, розміщаючи лазери, дзеркала, призми, роздільники променів і інші компоненти на поверхні віртуального лабораторного столу. Якщо ці дії призводять до отримання значущого результату, то система буде використовувати дану послідовність дій при плануванні наступних експериментів. Такий підхід відомий як принцип “зміцнюючого самонавчання” (reinforcement learning).
“Штучний інтелект провів десятки тисяч експериментів на віртуальному лабораторному столі” – розповідає Хендрік Пулсен Наутруп (Hendrik Poulsen Nautrup), – “Коли ми пізніше проаналізували пам’ять системи, ми виявили, що вона успішно розробила цілий ряд експериментальних методів. Деякі з цих методів вже добре відомі і використовуються вченими, інші ж – абсолютно нові і дуже оригінальні. І тепер нам потрібно експериментально перевірити ці нові методи в реальній лабораторії”.
У майбутньому вчені планують модернізувати свої самонавчальні алгоритми і отримати ще потужніший інтелектуальний інструмент, який зможе повністю самостійно знайти рішення будь-якої поставленої перед ним експериментальної задачі. І зрозуміло, що наявність такого інструмента зіграє вагому роль у збільшенні інтенсивності і продуктивності фундаментальних досліджень, знизивши при цьому кількість необхідних для цього витрат.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline