Новий завод у Вінниці офіційно визнали постачальником компанії Mercedes
30 Листопада , 2017
Rebbee X: перетворити свій велосипед в електричний стало ще простіше (відео)
30 Листопада , 2017

Штучний інтелект зробить сонячну та вітрову енергетику ефективнішою

Результати нового дослідження показують, що найближчим часом штучний інтелект істотно автоматизує процес перетворення енергії вітру та сонця. Ефективність цієї діяльності зросте в таких галузях, як планування, прийняття рішень, робототехніка, моніторинг та контроль.

Нещодавно міжнародним сертифікаційним і класифікаційним товариством DNV GL, розташованому недалеко від Осло, була опублікована доповідь «Розумна відновлювана енергетика: переваги, ризики і майбутнє використання штучного інтелекту в перетворенні енергії сонця і вітру». У ньому повідомляється, що досягнення і напрацювання у автоматизації, моніторингу, логістиці ресурсів та організації праці демонструють безліч можливостей для застосування штучного інтелекту (AI) з метою підвищення ефективності роботи.

«Штучний інтелект вже широко використовується в обробній промисловості, машинобудуванні, сільському господарстві, транспорті, фінансах, телекомунікації, сфері послуг та енергетиці», – говорять автори доповіді.

Зокрема, дослідники уточнюють, яку користь можуть отримати сонячна і вітро – індустрії від використання спеціальних ШІ додатків. Наприклад:

  • Роботи – лежачі, повзаючі, плаваючі і пірнаючі, призначені для віддаленого контролю. Вони володіють незаперечними перевагами в питаннях обслуговування техніки і усунення неполадок.
  • Прискорена обробка інформації. Сьогодні аналіз і планування змушують звертатись до тисяч документів і віднімають у працівників багато годин. Ця робота може бути скорочена і навіть вдосконалена.
  • Нові ефективні рішення у справі логістичної оптимізації. Наприклад, доставка комплектуючих безпілотними машинами і навіть автоматизація будівництва конструкцій, що перетворюють енергію.

«Очікується встановлення більшої кількості сенсорів, збільшення кількості простих у використанні допоміжних інструментів, а також зростання можливостей зберігання, обробки та аналізу інформації. Все це створить нові експлуатаційні показники і нові, революційні, бізнес-моделі», – розповідає Люсі Крейг, директор з технологій та інновацій в DNV GL – Energy.

Ще один цікавий аспект дослідження полягає у важливості факту, що технології відновлюваної енергетики відносно нові і, в більшості випадків, з самого початку використовують сенсори. «В результаті, – кажуть автори наукового огляду, – більшість удосконалень з використанням штучного інтелекту зроблено в метеорології, моніторингу та діагностиці (мабуть, у найбільш корисних сферах)».

Для сонячної та вітроенергетики важливо рухатись вперед, при цьому уважно вивчаючи переваги і виклики, які несе штучний інтелект.

«Ризики посилюються, якщо ви намагаєтесь зробити це поодинці, замість того, щоб використовувати великий обсяг знань і даних в галузі використання енергії сонця і вітру», – сказав співавтор дослідження Ларс Ландберг.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: