Сергій Брін з Google будує дирижабль
9 Травня , 2017
Загальна потужність сонячних електростанцій в світі досягне 10 терават до 2030 року
10 Травня , 2017

Штучний інтелект, який зберігає всі спогади, може стати нашим неоціненним помічником

У своєму виступі на конференції TED 2017, Том Грубер (Tom Gruber), один з керівників компанії Apple Inc., який доклав свою руку до створення системи-помічника Siri, продемонстрував ще одну можливість використання систем штучного інтелекту. З його точки зору штучний інтелект зможе стати в майбутньому чимось на зразок “розширювача” пам’яті людини, який стане неоціненним помічником і допоможе людині подолати деякі недоліки, зумовлені її фізіологією.
Том Грубер зазначає, що, завдяки широкому використанню різних інтернет-технологій і поширеності пристроїв типу смартфонів і планшетних комп’ютерів, в мережі вже зараз знаходиться досить велика кількість інформації, що стосується кожної конкретної людини. І спеціалізована система штучного інтелекту, здатна зібрати всі дані про людину, що може стати “резервною пам’яттю” людини, яка починає втрачати спогади внаслідок хвороби Альцгеймера або склерозу.
Але не тільки літні люди і люди з відхиленнями зможуть отримати вигоду від використання штучного інтелекту в форматі, пропонованому Томом Груббером. “Надінтелект може дати людині надздібності” – розповідає Грубер, – “Оскільки створені нами машини стають більш розумними, ми теж маємо стати такими ж. Впровадження штучного інтелекту дозволить створити “команду” з людьми і буде докладати всіх зусиль до досягнення мети або задоволенню потреб людини. І питання “наскільки розумними ми можемо зробити наші машини?” вже має звучати дещо по-іншому, “Наскільки розумними можуть зробити нас наші машини?””.

“Я не можу ще сказати, скільки часу і що саме потрібно для створення симбіозу штучного інтелекту і людини. Але я вважаю, що момент появи такого симбіозу настане неминуче” – розповідає Грубер, – “Що якщо б Ви могли мати пам’ять, настільки ж гарну, як комп’ютерна пам’ять? Наприклад, ви змогли б запам’ятати кожну людину, яку ви коли-небудь зустрічали, її ім’я, її інтереси і навіть точний зміст вашого останнього дзвінка”.
Ідеї, висловлені Томом Грубером, досить сильно перегукуються з ідеями, висловленими в свій час Реєм Курцвейлом (Ray Kurzweil), відомим футурологом. “Як тільки нам вдасться реалізувати повноцінні моделі та алгоритми машинного навчання і самонавчання, наші машини стануть здатні до розпізнавання образів, до прийняття рішень, і отримають інші якості людини. Тільки при цьому вони зможуть використовувати всі переваги своєї комп’ютерної природи – швидкість пошуку та обробки інформації, великі обсяги пам’яті і можливість швидкого обміну знаннями з іншими комп’ютерними системами”.
У своєму виступі Том Грубер окремо зазначив, що системи штучного інтелекту, які виступають в ролі помічників пам’яті людини, повинні бути цілком безпечними. “Якщо така система дозволяє вам згадати те, що ви самі згадати не в змозі, то такою можливістю може скористатися і стороння людина” – розповідає Грубер, – “У кращому випадку ця інформація може бути використана проти вас, але можливі й варіанти, що хтось зможе змусити вас згадати те, чого не було насправді”.
Незважаючи на привабливість всіх вищенаведених ідей з одного боку, і жахливою “зворотного боку медалі”, все йде до того, що такі ідеї рано чи пізно будуть втілені в реальність. На це вказують як збільшення останнім часом розробок у галузі штучного інтелекту, так і досягнення в галузі створення інтерфейсів типу мозок-комп’ютер, які в майбутньому дозволять зробити штучний інтелект розширювачем можливостей людини.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline