World Solar Challenge святкує 30-ту річницю
9 Жовтня , 2017
Samsung офіційно представила гарнітуру змішаної реальності Odyssey
10 Жовтня , 2017

Штучний інтелект не дасть красти електроенергію

Як повідомляє видання New Scientist, зовсім скоро за порушниками, які крадуть електроенергію, буде спостерігати штучний інтелект. Алгоритм ШІ розроблений експертами з Університету Люксембургу і вже успішно протестований в Бразилії.

Бразилія обрана для експериментів не випадково. Справа в тому, що в цій країні питання крадіжки електрики стоїть особливо гостро: згідно з офіційною статистикою, до 40% споживачів скручують показання лічильників. Але від такого явища не застраховані і більш розвинуті країни. Наприклад, у Великобританії шахрайство з лічильниками електроенергії призводить до втрати 440 мільйонів фунтів стерлінгів щорічно.

Група дослідників з Люксембургу протягом 5 років випробовувала свій алгоритм на 3,6 мільйонах бразильських будинків. Щомісяця вчені збирали дані показань лічильників, на підставі яких був розроблений алгоритм дій, який «згодували» штучному інтелекту. Цей алгоритм здатний розпізнати, коли споживання енергії в будинку було підозріло низькими, але при цьому «електрикою користувались». Виявилось, що ШІ правильно виявляє практично всі потенційні випадки шахрайства або помилкових вимірів, що може говорити про поломки лічильників і навіть порушення в електромережах. Як заявив Пол Руйсвельт з Інституту енергетики Лондонського університету,

«Цікаво, що цей ШІ може точно визначити факт крадіжки навіть тими людьми, хто краде лише 10% електроенергії. Тим не менше цей алгоритм можна застосовувати не завжди. Наприклад, для суміжних будівель нормально мати дуже різні рівні використання енергії, що може призвести до помилкових спрацьовувань».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline