Україна побудує найбільшу в Європі ВЕС потужністю 500 МВт
28 Жовтня , 2017
В США створили пересувну лазерну гармату
28 Жовтня , 2017

Штучний інтелект навчився обходити захист від роботів

Одним з основних способів захистити Інтернет від навали ботів є CAPTCHA — комп’ютерний тест, за допомогою якого система визначає, чи є користувач людиною чи комп’ютером. Це один з прикладів тесту Тьюринга. Основна ідея тесту — запропонувати таку задачу, яка з легкістю вирішується людиною, але нездійсненна для комп’ютера. І схоже, групі вчених з США вдалось створити алгоритм штучного інтелекту, який здатний пройти цей тест.

Як повідомляє редакція журналу Science, американська компанія Vicarious ще кілька років тому поставила мету: за допомогою методів машинного навчання розробити програму, здатну розпізнавати капчу. Найпоширеніший вид капчі на сьогодні — шифри з букв і цифр, накладені один на одного, напівпрозорі, перекреслені і так далі. Загалом, будь-який користувач Мережі з ними неодноразово стикався.

Компанія Vicarious створила алгоритм, що називається рекурсивною кортичною (кірковою) моделлю (Recursive Cortical Network — RCN). Він являє собою ієрархічну структуру, яка моделює об’єкт як комбінацію контурів і поверхонь. При цьому алгоритм RCN здатний не тільки розпізнати капчу, але і «побачити» рукописні символи. Як заявив творець алгоритму Діліп Джордж,

«Використовуючи досвід системної нейрофізіології, ми створили нову модель комп’ютерного розпізнавання, яка розпізнає капчі краще, ніж це роблять глибинні нейромережі, і при цьому працює він в 300 разів ефективніше. Наша програма може самостійно навчитись розпізнавати цифри та літери довільної форми, намальовані на капчах, вивчивши лише 260 прикладів».

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline