Tesla випустить кросовер Model Y в 2020 році
16 Травня , 2017
В Оксфорді створили штучну сітківку з м’якого біоматеріалу
16 Травня , 2017

Шотландський “стартап” почав будівництво пластикових доріг (відео)

Сьогодні у світі налічується близько сорока мільйонів кілометрів дорожнього полотна, зробленого з використанням сотень мільйонів барелів нафти. Що якщо б замість неї основою доріг став пластик, який ми зазвичай викидаємо?

Шотландський стартап MacRebur збудував автомобільну дорогу в графстві Камбрія на північному заході Англії з асфальтової суміші, в якій використовується перероблений пластик.

Навіть якісно укладені асфальтові дороги потребують регулярного технічного обслуговування внаслідок природного зносу та негативного впливу клімату. Інженер Тобі Маккартні вирішив придумати технологію будівництва доріг з використанням переробленого пластику, адже не секрет, що на нашій планеті нагромадилася величезна кількість пластикових відходів, частина яких потрапляє в моря і океани, і ситуація тільки погіршується.

Шотландець вперше подумав про використання пластику для будівництва доріг, коли побачив, як місцеві жителі в Індії закладають вибоїни на дорогах, наповнюючи їх пластиковим сміттям і спалюючи його. Після цього Маккартні з двома товаришами заснував компанію MacRebur, щоб зайнятись вирішенням двох проблем: поліпшити якість автомобільних доріг і заодно вирішити проблему пластикових відходів.

переработанный пластик

І у них вийшло! Шотландці перетворюють 100% переробленого пластику в маленькі гранули, які назвали MR6. Вони замінюють в асфальтовій суміші бітум — продукт переробки нафти, з якого на 10% складається звичайний асфальт і який потрібен для затвердіння суміші. MacRebur стверджує, що технологія забезпечить підвищення міцності доріг на 60%, а термін служби — у 10 разів. Точний склад суміші тримається в секреті.

Перша автомобільна дорога з переробленого пластику вже побудована компанією MacRebur в графстві Камбрія на північному заході Англії і з вигляду нічим не відрізняється від будь-якої іншої асфальтованої траси. Варто нам сподіватися на появу пластикових доріг в Україні або спочатку дочекатися, коли у нас навчаться класти хоча б звичайний асфальт?

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline