Lego переходить на екологічно чистий пластик з цукрової тростини
6 Березня , 2018
Fly Elephant – перший літаючий 3D принтер
7 Березня , 2018

Шотландська плаваюча вітряна електростанція показала більшу ефективність ніж берегові

Зимовий період експлуатації першої в світі плавучої вітряної електростанції Hywind, що була запущена в жовтні минулого року біля узбережжя Шотландії, показав більшу ефективність у порівнянні зі звичайними береговими «вітряками». Як пише ArsTechninca, з моменту запуску до теперішнього часу електростанція, розташована в 25 кілометрах від шотландського узбережжя Абердиншира, показала коефіцієнт потужності 65%. За твердженням компанії Statoil, якій належить Hywind, звичайні берегові вітряні станції в зимовий період показують ефективність від 40 до 60%.

Коефіцієнтом використання потужності електростанції називають відношення потужності, що видається нею до її максимальної розрахункової потужності. Потужність шотландської вітряної електростанції Hywind становить 30 мегават. Коефіцієнт потужності 65% означає, що середня потужність станції за зимовий період експлуатації склала 19,5 мегавати. Зимовий період вважається найбільш благополучним періодом для вітряних електростанцій з точки зору вироблення електроенергії. Саме в цей період на узбережжі дують часті і сильні вітри.

Річний показник вітряної електростанції Hywind поки невідомий. Ймовірно, його підрахують в кінці поточного року. За даними Управління енергетичної інформації США, в 2017 році коефіцієнт потужності американських берегових вітряних електростанцій склав 36,7%. Для порівняння, аналогічний показник для сонячних електростанцій за той же період склав 27 відсотків, а гідроелектростанцій — 45,2%. Слід зазначити, що найбільш високий коефіцієнт потужності з усіх мають атомні електростанції. Для них він в середньому становить 90,4%.

До складу плавучої електростанції Hywind входять п’ять вітрових турбін. Кожен генератор встановлений на щоглі висотою 175 метрів, змонтованої на стабілізованому поплавці довжиною 78 метрів. Такий поплавок дозволяє розміщувати вітряки на віддаленні від берега на воді з глибиною до 800 метрів. В поплавцях вітрогенераторів в якості стабілізуючого баласту використовується залізна руда. Крім того, поплавок під водою утримується трьома гнучкими тросами, закріпленими на дні за допомогою важких 60-тонних блоків. Маса одного вітряка складає близько 12 тонн.

«Вітряки» обладнані гвинтами з трьома лопатями, довжина кожної з яких становить 75 метрів. Кут установки лопатей гвинтів вітрогенератора може змінюватися. Його визначає спеціальне програмне забезпечення, яке обчислює потрібний кут у залежності від сили качки і вітру. В перспективі плавучу електростанцію в Шотландії планується оснастити літій-іонною акумуляторною батареєю ємністю один мегават-година, яка буде приймати на себе навантаження пікового споживання електроенергії.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: