Vector, конкурент SpaceX, здійснить три польоти наступного року
8 Листопада , 2017
Український безпілотник, що літає на тисячу км і стріляє ракетами
8 Листопада , 2017

Шотландія повністю перейде на «зелену» енергію до 2020 року

У всьому світі країни намагаються звести до мінімуму свою залежність від викопного палива. Значний прогрес в цьому напрямку демонструє Великобританія. Але найбільш передовою в питаннях ВДЕ стала Шотландія, влада якої заявила, що до 2020 року всі 100% її електрики будуть вироблятись за рахунок енергії вітру, сонця та води.

За останні 15 років Шотландія просунулась від отримання 10% електроенергії з відновлювальних джерел до 60%. Ця північна країна на 5 років раніше досягла цільових показників щодо викидів вуглецю, запланованих на 2020 рік, і має намір зберегти цей тренд і в майбутньому.

При цьому перехід Шотландії на «чисту» енергію став можливий без будь-якого негативного впливу на фінансову систему країни, а її досягнення можуть послужити прикладом того, що сучасні технології здатні усунути необхідність складного вибору між екологічною та економічною доцільністю.

Успіх Шотландії не був би можливий без підтримки широкої громадськості – близько 75% її населення схвалюють заходи щодо стримування зміни клімату. Свою частку в «зелені» досягнення країни внесла і політика по відношенню до власників вітрових парків, включають гранти місцевим громадам, які змогли взяти участь у нових підприємствах.

Раніше шотландський уряд поставив за мету досягнення 500 МВт для місцевих енергогенеруючих потужностей ВДЕ, але вже перевершила цей показник. Нова мета країни – 1000 МВт встановлених потужностей для локальних електростанцій.

Основними джерелами альтернативної енергії Шотландії є вітроенергетичні, хвильові та припливні установки, які в сукупності складають близько 80% потужності усіх ВДЕ в країні. На початок 2016 року в країні налічувалось 7,723 мегават встановлених потужностей, що генерують 21,983 гігават. Нещодавно вітрогенератори забезпечили 200% енергопотреб Шотландії.

 

Джерело: irishtimes.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: