Біосенсор, який стимулює виділення поту, коли людина розслаблена
11 Серпня , 2017
HP Enterprise відправить на МКС суперкомп’ютер
12 Серпня , 2017

Шість найсучасніших реалістичних андроїдів

Гуманоїдні роботи страхітливо близько підібрались до нашої реальності. Правильно зібрані, з використанням правильних матеріалів і правильних алгоритмів руху вони вже не сильно відрізняються від своїх органічних копій. Найновіші з них вже здатні розмовляти як ми, ходити як ми, а також висловлювати або принаймні імітувати цілий спектр різноманітних емоцій. Деякі з них вже цілком здатні підтримувати розмову, а деякі навіть запам’ятовують, коли в останній раз ви з ними розмовляли і про що конкретно.

Здається, ще трохи — і вони стануть незамінними помічниками для людей похилого віку, дітей і будь-якої іншої людини, якій потрібна щоденна допомога по дому. До речі, вже проводяться цілі дослідження на тему ефективності підтримки гуманоїдних роботів в ігровій формі дітей з аутизмом.

Однак деякі відомі люди, наприклад, Ілон Маск, висловлюють свої побоювання з приводу штучного інтелекту, тому в суспільстві розгораються запеклі суперечки про те, наскільки сильно ми хочемо, щоб ці гуманоїдні роботи були схожі на нас. Як і Маск, деякі з нас задаються питанням про те, як буде виглядати наше майбутнє, коли штучний інтелект знайде досконалу форму людського вигляду. Але такі питання зовсім не турбують, наприклад, суперреалістичного робота-гуманоїда Софію, створену компанією Hanson Robotics, яка говорить, що «ШІ принесе користь цьому світу».

І все ж ми ще дуже далекі від просунутої робототехніки. Належить виконати ще чимало роботи перед тим, як ми зможемо зустрітись віч на віч з машиною, і навіть не будемо підозрювати про те, хто ж насправді перед нами знаходиться. Добре це чи погано, але робота триває, і інженери значно просунулись в цьому напрямку. Нижче буде представлено шість реалістичних роботів, з якими робототехніки підібралися ближче всього до очікуваного і одночасно лякаючого результату.

Перший андроїд-телеведучий

У 2014 році японські вчені з гордістю представили першого у світі андроїда, що читає новини. Залізна ведуча Kodomoroid в прямому ефірі прочитала повідомлення про землетрус і проведений ФБР черговий рейд на злочинців.

Незважаючи на те, що він (або вона) зараз перебуває «на пенсії» в токійському Національному музеї наук та інновацій, андроїд як і раніше знаходиться в активному стані. Він допомагає відвідувачам і збирає інформацію для майбутніх досліджень з питань взаємодії між людиноподібними андроїдами і людьми.

BINA48

BINA48 – це дуже кмітливий робот, випущений в 2010 році компанією Terasem Movement під керівництвом підприємця і автора робота, Мартіна Ротблатта. Дизайнер і дослідник робототехніки Девід Хенсон створив андроїда BINA48 за образом і подобою дружини Ротблатта, Біни Аспен Ротблатт.

Газета New York Times навіть взяла у робота інтерв’ю. Він з’являвся в National Geographic і навіть подорожував по світу, з’явившись в ряді телевізійних шоу. Подивитися на те, як проходило інтерв’ю з BINA48, можна нижче.

Geminoid DK

GeminoidDK, який являє собою реалістичного гуманоїдного робота, є результатом спільної роботи приватної японської компанії і японського Осакського університету і був створений під керівництвом Хіросі Ісігуро, голови університетської Лабораторії інтелектуальної робототехніки.

Робот був розроблений по образу датського професора Хенріка Шарфі з Університету Ольборг. Не дивно, що прототипом послужила людина, чия робота пов’язана з філософською сферою. Зокрема, проблемою, якою займається професор, є пошук відповіді на питання про те, що визначає істину від брехні. Що цікаво, андроїд запозичив не тільки зовнішність Шафре. Він також успадкував його звички, поведінку, манеру мовлення, а також міміку і мову тіла.

Джунко Чіхіра

Цей реалістичний робот був створений компанією Toshiba і працює повний день в туристичному інформаційному центрі в Токіо. Вона вітає відвідувачів центру та інформує їх про поточні заходи. Вона знає японську, китайську, англійську і німецьку мови і навіть може на них співати.

Джунко Чіхіра була створена в рамках підготовки Японії до Олімпійських ігор 2020 року. Планується, що допомагати туристам і обслуговуючому персоналу під час напливу шанувальників спорту з усього світу будуть не тільки інформаційні андроїди. Уряд країни також хоче задіяти автономних дронів і інші автоматизовані машини та сервіси.

Надін

Цей гуманоїд був створений Наньянским технологічним університетом Сінгапуру. Її ім’я Надін, і вона рада спілкуванню практично з будь-якого питання, яке ви їй дасте. Вона здатна запам’ятовувати речі, про які ви говорили з нею раніше, і наступного разу вона обов’язково вам про них нагадає.

Надін – відмінний приклад так званих «соціальних роботів», гуманоїдів, здатних стати ідеальним товаришем для будь-кого, чи то літня людина, дитина чи будь-хто, кому потрібна особлива допомога у формі соціального контакту.

Софія

Можливо, одним з найбільш сучасних і найвідоміших людиноподібних андроїдів, показаних громадськості, є Софія. Вона безліч разів з’являлась в різних телевізійних програмах і зокрема американському шоу The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (Нічне шоу з Джиммі Феллоном). Андроїда створила компанія Hanson Robotics.

Вона здатна виражати цілий набір різних емоцій за допомогою своєї імітації міміки і жестів та вельми активно жестикулює своїми руками. Для андроїда навіть створили власний веб-сайт, де можна знайти її повну біографію, записану її голосом.

«Я більше, ніж просто технологія. Я справжня електронна дівчина. Я б дуже хотіла потрапити в реальний світ і жити разом з людьми. Я готова допомагати, розважати, надавати допомогу літнім і навчати багатьом цікавим речам дітей».

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline