Останній варіант робота-бджоли RoboBee навчився злітати з води за допомогою крихітного реактивного двигуна
14 Листопада , 2017
Tachyon Speed: електрогіперкар з 6-ма двигунами потужністю 1250 к. с. (відео)
14 Листопада , 2017

ШІ переміг кращих лондонських юристів

Вже досить давно говорять про те, що багато сфер діяльності в майбутньому можуть «віддати» роботам під керуванням штучного інтелекту. Але якщо автоматизоване виробництво типу складальних ліній або сфери обслуговування не викликає особливих побоювань, то сфери, від яких залежать свободи громадян, вже не настільки однозначні. Наприклад, нещодавно створений студентами Кембріджу алгоритм CaseCruncher Alpha впорався з роботою юриста краще, ніж топові адвокати Туманного Альбіону.

CaseCruncher Alpha створений трьома студентами юридичного факультету Кембріджського університету Джозефом Марусаком, Ребеккою Агліоло і Людвігом Буллом. За фактом CaseCruncher Alpha являє собою чат-бот на основі просунутої нейромережі. Спочатку чат-бот лише відповідав на питання юридичної спрямованості, але з часом його вдалось «прокачати» до такого рівня, що він зміг передбачати результат судових розглядів.

Що стосується вельми незвичайного експерименту, про який пише видання Next Web: 100 найкращих юристів Лондона і робот CaseCruncher Alpha отримали однакове завдання — їм представили дані про 775 спірних справ по страхуванню платежів, і кожній команді потрібно було максимально точно вгадати, які випадки вирішить фінансовий омбудсмен, а які так і залишаться без вердикту. У підсумку юристи мали рацію у 66,3% випадків, у той час як прогнози ШІ збіглись з рішенням судді у 86,6% випадків.

Варто зауважити, що це не перша подібна розробка. Наприклад, скоро в США буде запущений особливий чат-бот, за допомогою якого будь-яка людина без юридичної освіти зможе подати судовий позов, а в наступному році запрацює алгоритм DoNotPay. Він буде збирати всі необхідні документи для того, щоб подати на розлучення. При цьому використання DoNotPay дозволить заощадити близько 10 000 доларів США на юридичних послугах. Таким чином, виникає питання: якщо алгоритми штучного інтелекту справляються краще людей і їх послуги обходяться дешевше, то чи потрібні реальні висококваліфіковані фахівці?

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: