Дослідники з США розробили новий спосіб навчання роботів
6 Грудня , 2017
Міста-губки будуть регулювати мікроклімат в Німеччині та Китаї
7 Грудня , 2017

ШІ Google побудував власний ШІ, який перевершує аналоги розроблені людьми

AutoML — штучний інтелект, здатний створювати власний ШІ, — розробив систему комп’ютерного зору, яка, як говорять в Google, перевершує всі схожі існуючі системи. 

У травні 2017 року дослідники з Google Brain представили AutoML — штучний інтелект, здатний генерувати власні ШІ. Нещодавно стало відомо, що AutoML побудував систему, яка перевершує «конкурентів», розроблених людьми. Про це повідомляє портал Futurism.

Фахівці з Google автоматизували розробку моделей машинного навчання за допомогою навчання з підкріпленням. AutoML діє як керуюча нейромережа, яка розробляє дочірню нейромережу для спеціалізованого завдання. Для цієї дочірньої мережі (яку дослідники назвали NASNet) в завдання входило розпізнавання об’єктів — людей, машин, світлофорів, багажу і т. д. — на відео в реальному часі.

При цьому AutoML оцінює роботу NASNеt і використовує цю інформацію для покращення дочірньої мережі; цей процес повторюється тисячі разів. Коли інженери протестували NASNet на наборах зображень ImageNet і COCO, вона перевершила всі існуючі системи комп’ютерного зору.

Згідно дослідникам з Google, NASNet успішно розпізнавала зображення на контрольній вибірці ImageNet у 82,7% випадків. Це на 1,2% краще, ніж минулий рекорд. При цьому система також виявилась на 4% ефективнішою, з 43,1% середньої точності (mAP). Крім того, менш затратна версія NASNet перевершила кращі схожі моделі для мобільних платформ на 3,1%.

Google Research

Існує безліч можливих варіантів застосування AutoML і NASNet. Точні, ефективні алгоритми комп’ютерного зору можуть бути використані для створення складних ШІ-роботів або, наприклад, для допомоги слабозорим людям. Такі алгоритми можуть допомогти у вдосконаленні технологій автономного керування: чим швидше безпілотний автомобіль розпізнає об’єкти на своєму шляху, тим швидше він реагує.

При цьому, звичайно, виникають етичні питання, пов’язані з побоюваннями з приводу ШІ: що, якщо AutoML буде створювати системи з такою швидкістю, що суспільство просто за ними не буде встигати? Втім, багато великих компаній намагаються враховувати проблеми безпеки ШІ. Наприклад, Amazon, Facebook, Apple і деякі інші корпорації є членами Партнерства з розвитку ШІ (Partnership on AI to Benefit People and Society). Інститут інженерів електротехніки (IEE) запропонував етичні стандарти для ШІ, а DeepMind, наприклад, анонсував створення групи, яка буде займатись моральними та етичними питаннями, пов’язаними із застосуванням штучного інтелекту.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: